Oni już tu byli

dziewczyna trzyma flagę
We wszystkich dotychczasowych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR wystąpiło już 330 zespołów z 66 krajów wszystkich kontynentów!

1992

BEZÁČIK - Słowacja 
BUKOWE GRONICZKI - Brenna / Polska
I PICCOLI - Włochy 
JAKOB ALJAŽ - Słowenia
JAWORZYNA - Międzybrodzie Żywieckie / Polska
KAROLINKA - Białoruś
LES DRÔLES DE SAINTONGE - Francja
MALI ŚWARNI - Nowy Targ / Polska
MAŁE LACHY - Nowy Sącz / Polska
ORAWIANIE im. HERÓDKA - Lipnica Wielka / Polska
ŐRDŐGSZŐVŐ - Węgry
SĄDECZOKI - Nowy Sącz / Polska

1993

ATAKÖY FOLKLÖR VE SPOR KULÜBÜ - Turcja
DZIECIĘCY ZESPÓŁ REGIONALNY im. ZOŚKI GRACY OD TATARA - Biały Dunajec / Polska
LA ESTEVA - Hiszpania
MALI SPISZACY - Łapsze Wyżne / Polska
MAŁY KONIAKÓW - Koniaków / Polska
MAŁY SKALNIK - Kamionka Wielka / Polska
PLAMACZE - Bułgaria 
RAJCUSIE - Rajcza / Polska
SCUOLA MEDIA STATALE GIUSEPPE TOMASI di LAMPEDUSA - Włochy
TURIEČ - Słowacja
ZESPÓŁ KRAJOWEJ EKSPERYMENTALNEJ SZKOŁY TWÓRCZOŚCI NARODOWEJ - Rosja
ZORNICA - Zakopane / Polska

1994

29 NOEMVRI - Macedonia 
AIA - Gruzja 
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA - Złotnik / Polska
GRONICEK - Gilowice / Polska
KORUKO AMA BIRJINAREM ESKOLA - Hiszpania (Kraj Basków) 
KROKUSY - Jeleśnia / Polska
MAŁE PODEGRODZIE - Podegrodzie / Polska
MAŁE PODHALE - Jabłonka, Jurgów / Polska
SAARENKYLÄN KALEVAN NUORET - Finlandia 
TĘCZA - Ukraina 
TURLICKI - Nowy Targ / Polska
ZVIR - Chorwacja 

1995

ARTE NATIVA LAGOA VERMELHA - Brazylia
DORULETUL - Rumunia 
DUNAJCOWE DZIECI - Nowy Sącz / Polska
EL CIMARRON - Argentyna 
JANAVAK - Indie 
KARAGOUNA - Grecja 
KROPIANKA - Rabka / Polska
ORAWSKIE DZIECI - Lipnica Wielka / Polska
TATRY - Ratułów / Polska
TRZY KORONY - Grywałd / Polska
VONIČKA - Czechy 
ZAWATERNIK - Leśnica-Groń / Polska

1996

BRAVO - Baszkiria
HALICKA WIESIEŁKA - Ukraina 
JADLOVČEK - Słowacja 
KIS LELLE - Węgry 
KITKA - Macedonia 
MALI GROJCOWIANIE - Wieprz / Polska
MALI TONIECNICY - Krempachy / Polska
MAŁE LACHY - Nowy Sącz / Polska
MANIOWIANIE im. ks. ANTONIEGO SIUDY - Maniowy / Polska
SAYYAH - Azerbejdżan 
SZAROTKI - Kamesznica / Polska
ZAWATERNIK - Leśnica-Groń / Polska

1997

DZIECIĘCA GRUPA MUZYCZNA Z SAPPORO - Japonia 
DZIECIĘCA GRUPA TANECZNA Z BANGKOKU - Tajlandia 
JURAJSKIE IGRASZKI - Myszków / Polska
LOS CHENITAS - Chile 
MALI ŚWARNI - Nowy Targ / Polska
ORAWIANIE im. HERÓDKA - Lipnica Wielka / Polska
PARAGUAY ETE - Paragwaj 
PIECUCHY - Nawojowa / Polska
SKORUŠINA - Słowacja 
TRANSILVANIA - Rumunia 
TRÓJCZYCE - Trójczyce / Polska
TURLICKI - Nowy Targ / Polska

1998

HALAS - Węgry 
ISOLA DEI DIOSCURI - Włochy 
JASKÓŁECZKI - Chiny 
JUZYNA - Zawoja / Polska
MALI SZAFLARZANIE - Szaflary / Polska
MAŁE FLISOKI - Sromowce Niżne / Polska
PERKHULI - Gruzja 
PIĄTKOWIOKI - Piątkowa / Polska
POGÓRZE-KORONECZKA - Bobowa / Polska
POLANY - Kościelisko / Polska
PORIRUA COOK ISLANDS CULTURAL GROUP - Nowa Zelandia 
RADOST - Bułgaria 

1999

ARODAFNOUSA - Cypr 
DŻERELCE - Ukraina 
LOS MAIPUCITOS - Chile 
LOZIOARA - Mołdawia 
MAŁA ELEGIA - Rudnik / Polska
MAŁE KĘTY - Kęty / Polska
MALI GROJCOWIANIE - Wieprz / Polska
MALI MSZALNICZANIE - Mszalnica / Polska
MANIOWIANIE im. ks. ANTONIEGO SIUDY - Maniowy / Polska
MARGARET ROSE GROUP - Szkocja
NITRAČEK - Słowacja 
ROBCUSIE - Rabka / Polska

2000

CIHANGIR COLLEGE - Turcja 
DETI GOR - Północna Osetia 
DUNAJEC - Niedzica / Polska
EUN YUL MASK DANCE DRAMA - Korea 
JEDINSTVO - Chorwacja 
MALI MYSTKOWIANIE - Mystków / Polska
MALI SIEDLECANIE - Siedlec / Polska
MALI WIERCHOWIANIE - Bukowina Tatrzańska / Polska
MAŁY HAŚNIK - Żabnica / Polska
NRUTYESHWAR - Indie 
RACIBORZANIE - Racibórz / Polska
STAR FLINT - Stany Zjednoczone 

2002

CITLAXOHITL - Meksyk 
DŻERELCE - Ukraina 
LOLA - Bośnia i Hercegowina
MAŁE LACHY - Nowy Sącz / Polska
MALI BOCHNIANIE - Bochnia / Polska
MALI CZCHOWIANIE - Czchów / Polska
MALI HAMERNICY - Kraków / Polska
MALI SZCZYRZYCANIE - Szczyrzyc / Polska
MAŁY KONIAKÓW - Koniaków / Polska
NAMORES SENSACIÓN DEL CORACIÓN - Angola 
SZANGHAJSKI ZESPÓŁ TANECZNY - Chiny 
ZANIG KENTI - Inguszetia 

2003

COSÄUL - Rumunia 
DŻERELCE - Ukraina 
GIUNESZ - Dagestan 
HULAJNIKI - Milówka / Polska
MALI GRONKOWIANIE - Gronków / Polska
MALI OTFINOWIANIE - Otfinów / Polska
MALI ŚWARNI - Nowy Targ / Polska
OGUZKAAN KOLEJI - Turcja
PIĄTKOWIOKI - Piątkowa / Polska
PILSKO - Żywiec / Polska
RASLAVIČANIK - Słowacja 
SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO - Tatarstan 

2004

ABORIGINAL FOLK DANCE - Tajwan 
DAINAVA - Litwa 
ILIKCZAAN - Jakucja 
LA ESTEVA - Hiszpania 
MALI SIEDLECANIE - Siedlec / Polska
MALI SŁOPNICZANIE - Słopnice / Polska
MALI SZAFLARZANIE - Szaflary / Polska
MAŁY HAŚNIK - Żabnica / Polska
NIECIECZANIE - Nieciecza / Polska
PIECUCHY - Nawojowa / Polska
RAHOWCZE - Bułgaria 
RANGA KALA - Sri Lanka

2005

AL ZYTON - Izrael 
DJIDO - Serbia 
JEDLICKI - Pewel Wielka / Polska
JUNG YEON HEE - Korea Południowa 
KURPIE - Ostrołęka / Polska
MAJOWY WIERCH - Kacwin / Polska
MAŁE PODEGRODZIE - Podegrodzie / Polska
POLANY - Kościelisko / Polska
ROZMARIJA - Słowacja 
RZEPIOKI - Rzepiennik Suchy / Polska
SARDARAPAT - Armenia 
WESOŁE HUCULĘTA - Ukraina 

2006

BIAŁY ORZEŁ - Kanada 
DENIZLI - Turcja 
JAN PIRREWIT SCHOTEN - Belgia 
MAGURÁČIK - Słowacja 
MALI MOGILANIE - Mogilany / Polska
MALI ŚWARNI - Nowy Targ / Polska
MAŁE LACHY - Nowy Sącz / Polska
PA'NTLIKA - Węgry 
PILSKO - Żywiec / Polska
TRYBSKIE DZIECI - Trybsz / Polska
ZANZAREE - Indie 
ZIEMIA CIESZYŃSKA - Cieszyn / Polska

2007

BIAŁODUNAJCANIE - Biały Dunajec / Polska
CUNUNA ARDEALULUI - Rumunia 
MAJERANKI - Rabka Zdrój / Polska
MALI ISTEBNIOCY i ZGRAPIANIE - Istebna / Polska
MALI LIPNICZANIE - Lipnica Wielka / Polska
MAŁA HELENKA - Nowy Sącz / Polska
OTFINOWIANIE - Otfinów / Polska
RANCHO FOLKLORICO INFANTIL E JUVENIL DE BALASAR - Portugalia 
TARKSKI - Łotwa 
USMEV - Czechy
VESNYENOCHKA - Ukraina 
ZAACBE - Meksyk 

2008

CITTA' DEI TEMPLI - Włochy 
DANZA E IDENTIDAD - Ekwador 
DOBRUDJA - Bułgaria 
ELEONI - Gruzja / Georgia
ERRO BAT - Francja 
Grupa Regionalna MICHALCZOWA - Michalczowa / Polska
KOCO RACIN - Macedonia 
MALI FRYDMANIANIE - Frydman / Polska
MALI GROJCOWIANIE - Wieprz / Polska
MALI HAMERNICY- Kraków / Polska
MALI SIEDLECANIE - Siedlec / Polska
PIĄTKOWIOKI - Piątkowa-Nowy Sącz / Polska

2009

GRONICEK - Gilowice / Polska
GYIMES - Rumunia (Czangowie)
KROG - Słowenia 
LOLA - Bośnia i Hercegowina 
MALI BIAŁCANIE - Białka Tatrzańska / Polska
MALI JASTRZĘBIANIE - Jastrzębia / Polska
MAŁA ZIEMIA SUSKA - Sucha Beskidzka / Polska
MYSTKOWIANIE - Mystków / Polska
PNIOKI - Sadek-Kostrza / Polska
SABINIK - Słowacja 
SMP AL-IZHAR PONDOK LABU - Indonezja 
ZELTA SIETINS - Łotwa 

2010

ALTUNİZADE HAFİZE ÖZAL İLKÖĞRETİM OKULU FOLKLOR GRUBU - Turcja 
CUNUNA CHIOARULUI - Rumunia 
DYNAMIC ACADEMY OF LIBERAL ARTS - Indie 
GABROVCHE - Bułgaria 
HONAJ - Dursztyn / Polska
MALI SŁOPNICZANIE - Słopnice / Polska
MAŁY HAŚNIK - Żabnica / Polska
PESNOHORKI - Rosja-Kraj Ałtajski 
PIECUCHY - Nawojowa / Polska
SYUNIK - Armenia 
ZASADNIOKI - Zasadne / Polska
ZBÓJNIK - Skawica / Polska

2011

CRVENA STIJENA - Czarnogóra 
DOLINA SŁOMKI - Stronie / Polska
FUNDACION DANZAS TEMERI - Wenezuela 
KINDERVOLKSTANZ UND SCHUHPLATTLERGRUPPE FÜRNITZ - Austria 
KLIMCZOK - Szczyrk / Polska
KORCZYŃSKA BRAĆ - Korczyna / Polska
MALI BYSTRZANIE - Nowe Bystre / Polska
OKŘEŠÁNEK - Czechy 
ORAWIANIE - Lipnica Wielka / Polska
PROSVJETA - Bośnia i Hercegowina 
SMP ISLAM JAKARTA TUGASKU PULOMAS - Indonezja 
ZBYRCOCEK - Juszczyn / Polska

2012

BULZHAMUUR - Rosja-Buriacja
COTIK TENT - Serbia 
GORISTSIKHE - Gruzja 
GRANDINĒLĒ - Litwa 
MAJERANKI - Rabka-Zdrój / Polska
MALI DĘBOWCZANIE - Dębowiec / Polska
MAŁE ROŻNOWIOKI - Rożnów / Polska
MAŁY GWOŹDZIEC - Gwoździec / Polska
NAWROZ GROUP FOR DANCING & MUSIC - Irak-Kurdystan
SPOD KIKULI - Laliki / Polska
TIATIZCALLI - Meksyk 
ZORNICA - Zakopane / Polska

2013

DETI GOR - Rosja-Północna Osetia
FREESPIRIT - Ghana 
GORGANY - Ukraina 
HULAJNIKI - Milówka / Polska
MALI ŚWARNI - Nowy Targ / Polska
MAŁA HELENKA - Chełmiec / Polska
MAŁE NISKOWIOKI - Niskowa / Polska
MAŁE PIWNICOKI - Piwniczna-Zdrój / Polska
PAGADDERKE - Belgia 
SERDOCKI - Podszkle / Polska
SHIVAM NRUTYA CULTURAL ACADEMY - Indie 
UNIQUE CULTURAL & EDUCATIONAL INSTITUTION and JULIA DANCE COMPANY - Tajwan 
ZORNITSA - Bułgaria 

2014

AMER-IMERI - Gruzja 
BALLET RACINE CREOLE - Martynika 
CSICSERGŐK - Węgry 
JUZYNA - Zawoja / Polska
KYCZERKA - Legnica / Polska
MALI HAMERNICY - Kraków / Polska
MAŁE PODEGRODZIE - Podegrodzie / Polska
PETAR ZRINSKI - Chorwacja 
PNIOKI - Sadek-Kostrza / Polska
PYRSOS - Grecja 
ROSSECKER - Austria / Austria
SĄDECZOKI - Nowy Sącz / Polska

2015

ALISEN CHOU FROM TAIWAN - Tajwan 
ALUNELUL - Mołdawia 
GRANDINĖLĖ - Litwa 
HRECZNI FRAJIRKY - Ukraina (Łemkowie)
JAFERNIOCEK - Ostrowsko / Polska
KRAKOWIACZEK - Grojec / Polska
MALI LIPNICZANIE - Lipnica Wielka / Polska
MAŁA BRENNA - Brenna / Polska
NASEJE - FOLKLORE DANCING DABKA - Izrael (Druzowie) 
PIĄTKOWIOKI - Piątkowa / Polska
SLOBODA - Serbia 
ZASADNIOKI - Zasadne / Polska

2016

BANDOSKA - Rzeszów / Polska
CUNUNIŢA NĂZDRĂVANĂ - Rumunia 
DANZA E IDENTIDAD - Ekwador 
FLYING GEORGIANS - Gruzja 
GATALINKA - Chorwacja 
GERO AXULAR DANTZA TALDEA - Hiszpania (Kraj Basków) 
MALI MAGURZANIE - Łodygowice / Polska
MALI TONIECNICI - Krempachy / Polska
MAŁE LACHY - Nowy Sącz / Polska
MLADOST - Bośnia i Hercegowina
TATRY - Ratułów / Polska
ÚSMĚV - Czechy
ZBÓJNIK - Skawica / Polska

2017

BALLET FOLKLORICO INFANTIL COAHUILA - Meksyk / Mexico
BOJMIJA - Macedonia 
FORGATÓS TÁNCEGYÜTTES - Węgry 
HACETTEPE UNIVERSITY CHILDREN AND YOUTH FOLK DANCE GROUP - Turcja 
KYTALYK - Jakucja/Rosja 
MALI ŁONIOWIACY - Łoniowa / Polska
MALI SZCZYRZYCANIE - Szczyrzyc / Polska
MALI WIYRCHOWIANIE - Bukowina Tatrzańska / Polska
MAŁE OLDRZYCHOWICE - Oldrzychowice, Zaolzie/Czechy
NUPUR SAJ SCHOOL OF PERFORMING ARTS - Indie 
ORAWSKIE DZIECI - Lipnica Wielka / Polska
PIECUCHY - Nawojowa / Polska
SMP NEGERI 115 - Indonezja 

2018

AMER-IMERI - Gruzja 
HRADIŠŤÁNEK - Czechy
LEESIKAD - Estonia 
MALI BIAŁCANIE - Białka Tatrzańska / Polska
MALI MYSTKOWIANIE - Mystków / Polska
MALI SIEDLECANIE - Siedlec / Polska
PLAMACHE - Bułgaria 
PLERNGCHOMPOO - Tajlandia 
POGÓRZAŃSKIE DZIECI - Kąclowa / Polska
SHCHEDRYK - Ukraina 
SPOD KIKULI - Laliki / Polska
TRYBSKIE DZIECI - Trybsz / Polska
ZORNIČKA - Słowacja 

2019

ESBART MARBOLENY - Katalonia/Hiszpania 
HAJDUKI - Pewel Ślemieńska / Polska
KALTERSIA - Albania 
KIYRPECKI - Łącko / Polska
KUD ŠTUDENT MARIBOR - Słowenia 
MAŁE ROŻNOWIOKI - Rożnów / Polska
ŐRDŐGSZEKÉR - Węgry 
PNIOKI - Sadek-Kostrza / Polska
POLANY - Kościelisko / Polska
TENGRIN KI - Kałmucja/Rosja
THE FLYING FISH - Lan Yu/Tajwan 
ZBYRCOCEK - Juszczyn / Polska
ZORACHKA - Białoruś

2021

ČIUČIURUKS - Telsze / Litwa
DATINA TURDEANA - Turda / Rumunia
DOLINA SŁOMKI - Stronie / Polska
DYNAMICE CHILDREN ACADEMY - Ahmedabad / Indie
EŁK - Ełk / Polska
KITKA - Istibanja / Macedonia
KOCIERZEWIACY - Kocierzew Południowy / Polska
KRAKOWIACZEK - Alwerna / Polska
MALI JURGOWIANIE - Jurgów / Polska
MAŁA ISTEBNA - Istebna Polska
MAŁOLIPNICANIE - Lipnica Mała / Polska
ROZTOCZE - Tomaszów Lubelski / Polska
ST. GLORIA’S SCHOOL CULTURAL TROUPE - Lagos / Nigeria
TUCHLIŃSKIE SKRZATY - Tuchlino / Polska
VLADISLAVIA - Wodzisław Śląski / Polska