Pejzaże emocji. Barwna historia Dzieci Gór

wystawa
10 - 31 lipca 2023
Rynek i Park Strzelecki w Nowym Sączu
Bilety: wstęp bezpłatny

Od 10 lipca w Rynku i od 17 lipca w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu będzie można obejrzeć wystawę fotografii związanego od wielu lat ze ŚWIĘTEM DZIECI GÓR Piotra Droździka.
Jubileusze mają to do siebie, że są wyjątkowe, niepowtarzalne. To samo można powiedzieć o fotografiach. Chociaż niejeden raz wydaje nam się, że patrzymy na to samo zdjęcie, różnica okazuje się być wielka. Wystarczy jeden szczegół, jeden detal, którego nie dostrzeże nikt z nas, ale uchwyci go oko fotografa. I to właśnie te detale, artystyczne „smaczki” i emocje prezentować będzie, związana z Festiwalem ŚWIĘTO DZIECI GÓR, autorska wystawa fotografii Piotra Droździka.

PIOTR DROŹDZIK – fotografik związany z sądeckim Muzeum Okręgowym, od lat zajmuje się fotografią artystyczną, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał blisko 70 albumów artystycznych o łącznym nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy. W 2007 roku nagrodzony tytułem „Sądeczanin Roku” za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, m.in. przy obsłudze takich wydarzeń jak: ŚWIĘTO DZIECI GÓR czy Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.