Koncert finałowy 28. ŚWIĘTA DZIECI GÓR

koncert
24 lipca 2021
godz. 19:00 - 22:00
Amfiteatr w Nowym Sączu (ul. Ogrodowa 19)
Bilety: 5 zł

Wyjątkowy, zupełnie inny niż zwykle, pełen artystycznych niespodzianek, koncert finałowy.
Koncert, którego wykonawcami były zawsze Dzieci Gór, tym razem jest im dedykowany. Dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy jako członkowie zespołów regionalnych byli w latach poprzednich wykonawcami na naszym festiwalu. Przyjeżdżajcie w swoich regionalnych ubiorach. Przed koncertem chcemy zgromadzić Was wszystkich przed Amfiteatrem, by wykonać wspólne zdjęcie na pamiątkę tej wyjątkowej edycji. Udowodnijmy sobie i światu, że „nawet corona nas nie pokona”!

Ponieważ Dzieci Gór to także nasza ukochana publiczność, chcemy, by wszyscy dobrze się bawili. Przygotowaliśmy interaktywne przedstawienie familijne pt. „Jak to w rodzinie”, podczas którego aktorzy TEATRU VAŚKA będą zapraszać publiczność do wspólnego tworzenia akcji.

Bohaterami muzycznych koncertów będą natomiast osobowości związane z naszym festiwalem. Joszko Broda to syn naszego gospodarza i reżysera koncertów, Józefa Brody. Jak sam mówi, wychowywał się na kolanach wybitnych muzyków współpracujących z ojcem, a teraz przekazuje pałeczkę dalej realizując własne artystyczne projekty. Jednym z nich są DZIECI Z BRODĄ, które z właściwą sobie werwą i wdziękiem zagrają na naszym koncercie.

Ponieważ w tym roku do festiwalowej ekipy jako współgospodarz koncertów dołączy Krzysztof Trebunia Tutka, jest okazja, aby przedstawić kolejny efekt pokoleniowego przekazywania tradycji i rodzinnego muzykowania. Kto choć raz słyszał koncert TREBUNI TUTKÓW, wie o co chodzi. Kto nie słyszał, zapraszamy na finał Święta Dzieci Gór.

Ale to nie koniec atrakcji. Całość koncertu ubarwią krótkie występy tradycyjnych muzyk ludowych. PIĄTKOWIOKI zagrają po lachowsku, Kapela Góralska JUTRZENKA wywiedzie podhalańskie nuty, a obie razem będą zachęcać publiczność do wspólnego śpiewania festiwalowej piosenki, którą pod koniec koncertu chcemy zarejestrować. Niech idzie w świat i przypomina: „Hej Nowy Sącz, to miasto należy do dzieci. Bo kiedy tu Dzieci Gór tańczą, śpiewają, to słońce jaśniej świeci”.

Wideo-zaproszenie na koncert

Program koncertu

godz. 19:00   TEATR VAŚKA  „Jak to w rodzinie” - widowisko interaktywne dla dzieci
godz. 20:00   JOSZKO BRODA z zespołem DZIECI Z BRODĄ
godz. 21:00   TREBUNIE-TUTKI

Kapele prowadzące: PIĄTKOWIOKI, Kapela Góralska JUTRZENKA

Konkursy z nagrodami

Na najmłodszych czekać będą konkursy z nagrodami ufundowanymi przez: 
  • Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL,
  • FAKRO,
  • SZAFA ENTOGRAFA,
  • FURINI - Świat Puf i Foteli,
  • PIWNICZANKA,
  • U CIOCI JOLI - warsztaty kulinarno-cukiernicze
  • Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów online oraz w kasie MCK SOKÓŁ zakończy się 24 lipca o godz. 17:00.

Sprzedaż biletów w kasach przy Amfiteatrze (ul. Ogrodowa 19) odbywać się będzie w dniu koncertu, tj. 24 lipca w godzinach od 14:00 do 21:00 bądź do wyczerpania puli biletów.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wstępu na koncert finałowy 28. Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w trakcie epidemii COVID-19.

Oglądaj online

Rozpoczęcie transmisji na żywo: 24 lipca, godz. 19:00

Uwaga! Nagranie dostępne tylko w czasie trwania transmisji.