T_HOMEPAGE_TITLE

Festiwal w liczbach

8 dni
Dzieci spędzają na Festiwalu aż 8 dni, podczas których razem mieszkają, koncertują, jeżdżą na wycieczki, palą ogniska i odwiedzają domy swoich polskich przyjaciół.
500 uczestników
Co roku w wydarzeniu uczestniczy ok. 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.
344 zespołów
W 28. dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiło już 344 zespołów z całego świata.
67 krajów
Aż 66 różnych kultur prezentowało się na Festiwalu od 1992 roku.

Aktualności

REGULAMIN I ZGŁOSZENIA

21 grudnia 2021

29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR odbędzie się w dniach 24-30 lipca 2022 roku w Nowym Sączu. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia. Na zgłoszenia zespołów zagranicznych czekamy do 28 lutego 2022 roku.

Rozmowa z Józefem Brodą

28 lipca 2021
starszy mężczyzna z białą, długą brodą, na głowie ma ludowy kapelusz

Do jednego z odcinków Qlturalnej Rozmowy zaproszono gospodarza i reżysera koncertów ŚWIĘTA DZIECI GÓR, pełniącego te role od pierwszej edycji Festiwalu, Józefa Brodę. Hohoho!

Koncert finałowy, czyli trzy razy rodzina

24 lipca 2021
dzieci trzymając się za ręce tańczą w kółeczkach

Ostatni wieczór. Znów spotykamy się „w realu”. Kapela lachowska wita wszystkich muzyką i śpiewem. W dyskurs włączają się „chłopcy idący ku dolinom” i jakby na potwierdzenie kapela podhalańska schodzi z widowni na scenę.

Po rumuńsku, po krakowsku, po kaszubsku

23 lipca 2021
Starszy mężczyzna stoi wśród dzieci, gra na instrumencie

Udało się! Ostatnie warsztaty za nami. Zabębniły bębny dzięki ETHNICA-ART, zafurkotały wiatraczki czynione pod okiem pani Moniki Zielińskiej-Klimczak. I jeszcze raz powiem: Udało się. A co się udało? Udała się pogoda! Wszystkie warsztaty, wszystkie prezentacje na telebimie poprzedzone fantastycznymi zabawami Józka Brody z dziećmi, mogły odbyć się na świeżym powietrzu.

Multimedia