Zakończenie Festiwalu

dwie bawiące się dziewczynki
koncert
30 lipca 2022
Amfiteatr Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu (ul. Ogrodowa 19)
Bilety: 5 zł - koncert, wstęp wolny - tańczące fontanny

Informacji udziela

Koordynator

Monika Kurzeja

tel. +48 18 448 26 46

dwie bawiące się dziewczynki
Jednym z najważniejszych punktów w programie Festiwalu jest, tworzony przez cały tydzień z udziałem wszystkich zespołów, KONCERT FINAŁOWY.
Reżyser koncertów Józef Broda wybiera spośród prezentowanych na Festiwalu programów artystycznych elementy, które zostają złożone w jeden wspólny program, podporządkowany jednej, określonej idei, w którym z elementów kultur i obyczajów poszczególnych narodów powstaje nowa jakość.

Dzieci piszą także swój apel o pokój i odczytują go w swoich językach, a na dowód przyjaźni tańczą wyuczone przez tydzień „tańce kamrackie”. Taka formuła koncertu pozwala w praktyce uświadomić dzieciom, że różnice kulturowe nie są przeszkodą w realizacji wspólnych celów i tworzeniu nowych wartości. Wśród publiczności koncertu zasiadają także znamienici goście: przedstawiciele władz, dyplomaci, którzy ofiarują dzieciom symboliczne upominki i słodycze.

Na zakończenie koncertu finałowego przygotowany został urzekający spektakl skomponowany z wody, muzyki i światła – TAŃCZĄCE FONTANNY. W Parku Strzeleckim obok Amfiteatru po koncercie finałowym Festiwalu monumentalna, dwudziestometrowa konstrukcja, będzie wyrzucać wodne bicze i ściany na kilka metrów w górę rysując na nich świetlne efekty. Wszystko to w takt i w nastroju pięknej muzyki. Walory estetyczne tego widowiska niezmiennie zachwycają publiczność w każdym wieku. Warto też dodać, że pokaz odbywa się z poszanowaniem zasad ekologii i będąc rozrywką dla ludzi jest też przyjazny dla zwierząt domowych, zamieszkujących park stworzeń i środowiska.

Program koncertu

18:00  KONCERT FINAŁOWY – Amfiteatr Parku Strzeleckiego
ok. 20:30  TAŃCZĄCE FONTANNY

Transmisja na żywo

Wszystkich, którzy w tym roku nie mogą wziąć osobiście udziału w koncercie finałowym 29. edycji Festiwalu, zapraszamy w sobotę 30 lipca o godz. 18:00 na transmisję na żywo z wydarzenia, która dostępna będzie na naszym kanale YouTube!