MALI PASTERZE TRADYCJI - wystawa fotografii Piotra Droździka

Chłopiec w góralskim kapeluszu kuca na scenie
wystawa
19 lipca - 18 sierpnia 2019
Galeria SOKÓŁ i dziedziniec MCK SOKÓŁ, ul. Długosza 3
Bilety: wstęp wolny

Dodatkowe informacje:
Wernisaż: 19 lipca 2019, godz. 12:00
Chłopiec w góralskim kapeluszu kuca na scenie
Autorska wystawa fotograficzna Piotra Droździka, towarzysząca 27. edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Tworzy ją kalejdoskop kadrów obrazujących wielkie święto małych ludzi. Święto zabawy, radości, tolerancji.
Tryskające barwami tradycji fotografie Piotra Droździka ukazują spotkania dzieci gór wszystkich kontynentów. Spotkania wyjątkowe, podczas których mali górale z różnych krajów tańcem, śpiewem i zabawą opowiadają o tym, jak bliska jest im kultura ich małych górskich ojczyzn. Nie brakuje przy tym również przeżyć, wzruszeń i emocji, które utrwalone w kadrach przenoszą nas w wyjątkowy, niecodzienny czas. Uczestnicy festiwalu – mali pasterze – przywożąc co roku do Nowego Sącza maleńki kawałek kultury własnego kraju i regionu, chcą się podzielić swoją tradycją. Prezentacja fotografii Piotra Droździka niejako kontynuuje ich misję.

PIOTR DROŹDZIK - fotografik związany z sądeckim Muzeum Okręgowym, od lat zajmuje się fotografią artystyczna, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał 65 albumów artystycznych o łącznym nakładzie 100 tys. egzemplarzy.

W 2007 roku nagrodzony tytułem SĄDECZANIN ROKU za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, m.in. przy obsłudze takich wydarzeń jak: Święto Dzieci Gór, Kongres Kultury Regionów, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ i liczne koncerty.