Warsztaty etnodizajnu NA LUDOWO... KOLOROWO!

Kolorowe flamastry w kubkach.
Zapraszamy na warsztaty rękodzieła NA LUDOWO... KOLOROWO! towarzyszące 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.
W ramach warsztatów proponujemy wędrówkę po barwnej krainie wzorów i motywów wykorzystywanych w tradycyjnym zdobnictwie. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. tego dlaczego obrazy na szkle malowano odwrotnie niż te na płótnie, poznają także techniki i historię ludowego malarstwa na szkle. Ponadto, każdy będzie miał okazję stworzyć własny projekt obrazu, a następnie przenieść go na szybę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wzorniki i szablony z tradycyjnymi motywami ludowymi poszczególnych regionów Małopolski. Na kolejnych warsztatach dowiedzą się  jak wyglądają współczesne oblicza wzornictwa inspirowanego miejscowym folklorem. Będą mieli także okazję do  własnoręcznego ozdobienia folkowymi wzorami przedmiotów użytkowych m. in. koszulki i szkatułki. 

termin: 26 - 28 lipca, godz. 12.00-14.00
miejsce: MCK SOKÓŁ, ul. Długosza 3, Nowy Sącz
Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia pod nr tel. 18 448 26 46, 18 448 26 10 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00)

Zajęcia adresowane do osób w wieku od 6 do 100 lat
Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 5,00zł/os. – dla mieszkańców z terenu miasta Nowego Sącza
           0,00zł/os. – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (poza Nowym Sączem).