W Nowym Sączu powstał mural ŚWIĘTA DZIECI GÓR!

Mural na ścianie budynku
Mimo pandemii, ŚWIĘTO DZIECI GÓR zaistniało jednak w 2020 roku poza siecią w przestrzeni miasta - w ramach realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ pierwszego Ulicznego Pleneru Artystycznego SIEW, na ścianie budynku przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu powstał mural poświęcony Festiwalowi.
Autorem pracy jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych śląskich artystów - Raspazjan, który w swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych z demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. Współzałożyciel grupy teatralnej LINEACT oraz Fundacji MODRO. W wolnych chwilach fotograf, grafik, animator kultury, społecznik. Organizator alternatywnych wycieczek po zakamarkach śląskich miast… Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Żyje i pracuje w Katowicach.

Koordynatorem przedsięwzięcia był Mariusz Brodowski "Mgr Mors", a plener miał szansę na realizację dzięki współpracy Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Urzędu Miasta Nowego Sącza. Partnerami wydarzenia była firma Drip Shop oraz Ibis Styles hotel w Nowym Sączu.