Festiwal 2015

Sortuj wg
 
Wyświetlone 16 - 23 ( z 23 )
poprzednia | 1 | [2]
 
23. Święto Dzieci Gór uważamy za otwarte
23. Święto Dzieci Gór uważamy za otwarte
Korowód ruszył. W policyjnej asyście, poprzedzany dyrektorską bryczką, gdzie Antoni Malczak i pięcioro najważniejszych na festiwalu, pięcioro dzieci. Interakcja machań i odmachań między uczestnikami Festiwalu a mieszkańcami Nowego Sącza. Na jednym ze skrzyżowań… Rondo. Nie było go wcześniej i przez lata tu właśnie było wystarczająco dużo miejsca na taniec przechodzących grup. Tym razem poszli dalej. Zatańczyli w innym, nieco szerszym miejscu Lwowskiej.
 
 
Za Dobrym Pasterzem na początek Święta Dzieci Gór…
Za Dobrym Pasterzem na początek Święta Dzieci Gór…
„Są takie miejsca, jak Nowy Sącz, i takie chwile jak ostatni tydzień lipca, i takie wydarzenia jak Święto Dzieci Gór, które sprawiają, że fala dziecięcego światła rozszczepia się na wszystkie kolory tęczy. W ogóle na wszystkie kolory. A światłość świata stawiana jest na świeczniku małopolskich estrad, a nie ukrywana pod korcami szarych, zwykłych dni. Już po raz dwudziesty trzeci strumień cząsteczek światła ze wszystkich gór świata, spływa jaśniejącą falą w doliny Beskidu Sądeckiego, by rozpromienić stoki, szczyty, serca.”
 
 
Introduction to the Festival of the Children of Mountains
Introduction to the Festival of the Children of Mountains
A child is like a light... When it’s born, it’s like a new star lighting up in the night sky. It is getting brighter. And when it passes away… yes, unfortunately it happens sometimes… when it passes away… tremendous darkness descends.
 
 
Wygrali podwójne zaproszenia na 23. ŚDG!
Wygrali podwójne zaproszenia na 23. ŚDG!
Nasza zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie nadesłane odpowiedzi zawierały poprawne hasło: PRZYJACIEL. Wśród nich wylosowaliśmy pięć osób, które otrzymają nagrody...
 
 
Święto Dzieci Gór od 19 do 26 lipca…
Święto Dzieci Gór od 19 do 26 lipca…
W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ we wtorek 23 czerwca odbyło się spotkanie organizatorów XXIII Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór z kierownikami polskich zespołów, które będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Polskę będą w br. reprezentowały zespoły: Piątkowioki z Piątkowej, Zasadnioki z Zasadnego, Mała Brenna z Brennej, Jaferniocek z Ostrowska, Krakowiaczek z Grojca oraz Mali Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej. Ich kamratami będą dziewczęta i chłopcy z Albanii, Litwy, Mołdawii, Tajwanu, Serbii i Izraela.
 
 
CZARODZIEJSKA GÓRA - wystawa towarzysząca 23. Festiwalowi ŚWIĘTO DZIECI GÓR
CZARODZIEJSKA GÓRA - wystawa towarzysząca 23. Festiwalowi ŚWIĘTO DZIECI GÓR
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej pt. CZARODZIEJSKA GÓRA, który odbędzie się 3 lipca o godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 20 września 2015 roku.
 
 
Odszedł nasz Przyjaciel Friedrich Stradner
Odszedł nasz Przyjaciel Friedrich Stradner
Smutna wiadomość nadeszła do nas z Austrii. W wieku 64 lat zmarł Friedrich Stradner, który zasiadał w Międzynarodowej Radzie Artystycznej Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR.
 
 
XVII Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorskie podczas Święta Dzieci Gór
XVII Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorskie podczas Święta Dzieci Gór
Od 19 do 26 lipca br. odbędzie się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, któremu towarzyszyć będą siedemnaste Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorskie. Serdecznie zapraszamy do Nowego Sącza wszystkich zainteresowanych festiwalem oraz szkoleniem, którego tematem będzie FOLKLOR TANECZNY POLSKIEGO SPISZA W OPRACOWANIU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 


SOKÓŁ Małopolska Cultural Centre - Culture Institution of the Małopolska Region
3 Długosza Street, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 44 82 610, fax. +48 18 44 82 611
e-mail: sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | 
Privacy policy 

Co-financed by the Ministry of Culture and National Heritage
of the Republic of Poland from the Culture Promotion Fund

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?