Festiwal 2015

Sortuj wg
 
Wyświetlone 1 - 15 ( z 23 )
[1] | 2 | następna
 
Święto Dzieci Gór w Telewizji Kraków
Święto Dzieci Gór w Telewizji Kraków
W najbliższy weekend będzie można obejrzeć drugą część filmu dokumentalnego poświęconego tegorocznemu 23. Międzynarodowemu Festiwalowi Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór.
 
 
Podziękowania za Święto Dzieci Gór
Podziękowania za Święto Dzieci Gór
Antoni Malczak, dyrektor Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR, dziękuje Festiwalowej Rodzinie…
 
 
Rada Artystyczna oceniła...
Rada Artystyczna oceniła...
XXIII Święto Dzieci Gór za nami. Wszystkie koncerty i prezentacje z uwagą obserwowali członkowie Rady Artystycznej, którzy oceniali poszczególne występy. Festiwal od początku nie ma charakteru konkursu, ale znawcy folkloru dzielą się z kierownikami poszczególnych grup swoimi uwagami na temat ich programów. Tak też było i tym razem. Pisemnym efektem pracy RA jest protokół.
 
 
Dzień u kamratów
Dzień u kamratów
O kamracenie i o szczególny jego wymiar, czyli dni u polskich przyjaciół zapytałem w tym roku kierowników polskich grup.
 
 
To ostatnia niedziela...
To ostatnia niedziela...
Dzieci Gór. Przyszedł więc moment w czasie mszy rozpoczynającej ostatni dzień Festiwalu, że zespoły zaczęły się chować pod wszystkimi dostępnymi dachami, zadaszeniami, drzewami lub korzystały z pelerynek.
 
 
Warsztaty z tańcami spiskimi w roli głównej
Warsztaty z tańcami spiskimi w roli głównej
Rozmowa z JOANNĄ SAJEWICZ, choreografem z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach oraz ANNĄ KIELTYKĄ, instruktorem tańca, choreografem.
 
 
Maj, pokój i sokoły
Maj, pokój i sokoły
Festiwal ma się ku zachodowi. Ostatni wieczór narodowy, ostatnia para kamracka, ostatni… a nie, trombita zagra tu jutro jeszcze raz, na pożegnanie. Dziś brzmi, by zwołać publiczność, która w ten sobotni wieczór wyjątkowo nie dopisała. To nic, będzie bardziej kameralnie.
 
 
Święto Dzieci Gór w TVP Kraków i GK
Święto Dzieci Gór w TVP Kraków i GK
Ekipa Telewizji Kraków, która jest jednym z patronów medialnych festiwalu, będzie gościć w Nowym Sączu w ostatnim dniu Święta Dzieci Gór.
 
 
Pod pawimi piórami i w powiewie swobody
Pod pawimi piórami i w powiewie swobody
„Dziecko jest otoczone dobrem, prawdą i pięknem. Jak żyć, by wokół tego dobra, prawdy i piękna tworzyć arcydzieło życia? Popatrzmy na nie, na dzieci.” (Józef Broda). Na widowni w piątkowy wieczór: konsul Serbii Ranko Tomović, festiwalowa ciocia Żaneta Żarnecka reprezentująca CEPELIĘ, Jacek Kocań – sołtys wsi Grójec, Marek Skowronek - dyrektor Ośrodka Kultury w Alwerni oraz przedstawiciele władz tej gminy.
 
 
Płomienie nad Ostrowskiem i w sercach plemienia Tsou
Płomienie nad Ostrowskiem i w sercach plemienia Tsou
Jeszcze zanim rozpoczął się wieczorny koncert, wzrok nasz przykuły mrugające laleczki, których kilkadziesiąt zespół z Tajwanu porozwieszał na płotku przed sceną. Wyzwanie, szczególnie dla grupy polskiej, by odwrócić swoim występem uwagę publiczności od mrugających jak w choince światełek. Ale i wyzwanie dla siedzących w pierwszych rzędach, by nie dać się zahipnotyzować owym mruganiem.
 
 
Spod Baraniej pod leszczynę
Spod Baraniej pod leszczynę
„Helo, helo… jako ci się pasie…” popłynął dziecięcy śpiew wraz z trombitą… Popłynął pięknie, zza kulis unosząc nasze myśli w stronę hal Beskidu Śląskiego i zaskakując, bo przecież najdłuższy instrument Święta Dzieci Gór zawsze sam, zawsze solo... „Życie rzeką, życie ptakiem…” tym razem o przemijaniu zaśpiewał Józef Broda, bo przecież „po środku my som”. Bez tego dzisiejszego, to jeszcze tylko trzy wieczory narodowe.
 
 
Znad Kamienicy nad Niewiażę – czyli wtorkowy wieczór
Znad Kamienicy nad Niewiażę – czyli wtorkowy wieczór
Józek Broda: „Mom taką wielką pytaczkę. Jak słyszę na początku gwizdy, to myślę, że jestem za wielką wodą. W kulturze europejskiej człowiek, który wychodzi na scenę i słyszy gwizdy, powinien się wrócić. Mom się wrócić?” Gromkie „Nie!!!” „To postarajmy się zrezygnować z gwizdów.”
 
 
Loteria fantowa - codziennie nagrody!
Loteria fantowa - codziennie nagrody!
Za nami pierwszy dzień loterii fantowej. Każdy bilet i karnet na koncert wieczorny w dniach narodowych bierze udział w losowaniu nagród! Szczegóły na plakacie
 
 
Na ziemi dziadów i znów na ziemi dziadów – czyli wieczór poniedziałkowy
Na ziemi dziadów i znów na ziemi dziadów – czyli wieczór poniedziałkowy
Pierwszy wieczór narodowy. Wieczór, który miał wyglądać inaczej. Że będą występować dzisiaj Piątkowioki, wiedzieliśmy najwcześniej, bo już podczas koncertu finałowego rok temu przejęli kostur i rolę gospodarza, ale w planach był również zespół z Albanii. Dzieci nie dojechały. Kilka dni temu w ich autokar wjechała ciężarówka, kilkanaścioro małych pasażerów trafiło do szpitala. Kierownik wobec tak ekstremalnej sytuacji zrezygnował z udziału zespołu w Święcie Dzieci Gór. Podczas dramatycznych, bardzo trudnych (wiadomo – wakacje) poszukiwań, znaleziono… Ale o tym później.
 
 
Ankieta dotycząca Festiwalu Święto Dzieci Gór
Ankieta dotycząca Festiwalu Święto Dzieci Gór
Jedna ze studentek Zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu ankiety dotyczącej oceny wpływu działań promocyjnych na odbiorców, biorących udział w wydarzeniach kulturalnych na Sądecczyźnie.
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?