KIS LELLE - Węgry

Hungary

Żywa, pełna temperamentu i ognia muzyka węgierska oczarowuje od wieków nie tylko miłośników kultury ludowej. Zespół KIS LELLE przyjechał do nas z Balatonlelle - położonego w Somogy, na południowym brzegu Balatonu. Jest to region, w którym dawne pieśni, tańce i muzyka, podobnie jak rękodzieło artystyczne (hafty z Buzsak. Karad, Tórokkoppany czy biały haft znad rzeki Kapos) stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych.
Zespół działa od trzech lat. Jego członkami są dzieci w wieku 9-13 lat. W skład zespołu wchodzi także 4-osobowa kapela cytrzystów, która - oprócz towarzyszenia tancerzom - działa także jako samodzielna grupa muzyczna. W 1995 r. zdobyła ona srebrną odznakę w kategorii muzyki ludowej, a w 1996r. na wojewódzkim konkursie muzyki i śpiewu solowego pt.: „Ugina się wiśnia..." kapela sięgnęła po I nagrodę. W sezonie turystycznym cytrzyści często biorą udział w imprezach miejskich, występują także w restauracjach, wzbudzając sympatię i podziw dla swojej sztuki. Na ŚWIĘCIE DZIECI GÓR zespół zaprezentuje tańce i muzykę różnych regionów Węgier.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?