BRAVO - Baszkiria

Russian Federation

Baszkiria jest krainą położoną na granicy Europy i Azji, w południowej części Uralu. Zamieszkuje ją ponad 20 różnych narodowości. Historia Baszkirii, jako odrębnego narodu datuje się od przełomu IX i X wieku. W połowie XVI wieku Baszkiria weszła w skład państwa rosyjskiego. Oprócz Baszkirów, republikę najliczniej zamieszkują: Tatarzy, Rosjanie, Czuwasze i Czeremisi. Kultura Baszkirii - bogata i zróżnicowana, gdyż powstała na bazie narodowych tradycji różnych grup etnicznych - posiada jednak wiele cech wspólnych w muzyce, tańcach i strojach. Wspólne są także niektóre święta. SABANTUJ - wielkie narodowe święto Baszkirów, stało się także świętem Rosjan, wschodnich Czeremisów i wielu innych narodowości kraju.
Zespół BRAVO powstał w 1991 r. Jest laureatem wielu krajowych festiwali. W jego skład wchodzą dzieci w wieku 3-13 lat. Na ŚWIĘCIE DZIECI GÓR zaprezentują tańce i zabawy dzieci Republiki Baszkirskiej.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?