KROPIANKA

Polska

Zespół KROPIANKA przyjechał do nas z Rabki -słynnego dziecięcego uzdrowiska, położonego u stóp Gorców. Okolice Rabki zamieszkuje kilka grup etnicznych: Zagórzanie, Podhalanie, Kliszczacy. ale zdecydowany wpływ na kształtowanie się kultury ludowej tego regionu wywarło Podhale. Do dnia dzisiejszego zachowało się tu wiele tańców, pieśni i zwyczajów, które - działające na tym terenie -zespoły folklorystyczne popularyzują daleko poza granicami kraju.
Zespół KROPIANKA powstał w 1960 r. przy Związku Podhalan. Jego założycielami byli Bronisława i Edward Pintscherowie. W swoim repertuarze zespół posiada tańce, pieśni i zwyczaje regionu podhalańskiego. W skład zespołu wchodzi kapela dziecięca, prowadzona przez Piotra Majerczyka, która wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia na różnego rodzaju przeglądach i konkursach. Zespół prezentował swoje umiejętności artystyczne zarówno w kraju jak i za granicą - w Belgradzie i na Słowacji.
Na naszym festiwalu dzieci z KROPIANKI pokażą nam, jak się bawią wtedy, kiedy zostają same w domu.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?