TRZY KORONY

Polska

Zespół TRZY KORONY przyjechał z Pienin - jednego z najpiękniejszych zakątków południowej Polski. Przepływający przez Pieniny Dunajec tworzy pośród wapiennych skał kręty, niezwykle malowniczy kanion. To tutaj właśnie ma miejsce jedna z największych atrakcji turystycznych regionu - spływ tratwami przełomem Dunajca. Wzdłuż brzegów rzeki powstawały osady góralskie -jedną z nich jest Grywałd. Sąsiadami Górali Pienińskich są Lachy, Spiszacy i Górale Podhalańscy, których folklor nie pozostał bez wpływu na kształtowanie się tradycji kulturowych tych ziem.
Zespół TRZY KORONY powstał w 1992 roku przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie. W swoim repertuarze prezentuje folklor autentyczny Pienin w muzyce, śpiewie i tańcach oraz w zabawach pasterskich. Ulubione zabawy dzieci tego regionu to "siwa kobyła", przeciąganie powrózka, różnego typu wyliczanki i gry zręcznościowe. Oprócz tradycyjnych instrumentów , takich jak skrzypce czy basy, zabawom dziecięcym towarzyszy gra na rogu oraz drewnianych i glinianych gwizdkach.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?