KARAGOUNA - Grecja

Greece

Zespół KARAGOUNA działa przy Stowarzyszeniu Folklorystycznym, które zostało utworzone w 1960 r. w celu ochrony, zachowania i promocji miejscowych tradycji regionu Tesalii, a szczególnie okręgu miasta Karditsa. Zakres działalności Stowarzyszenia jest bardzo szeroki. Jego zasługą jest m. in. powstanie muzeum etnograficznego z bogatą kolekcją strojów ludowych oraz dawnych przedmiotów codziennego użytku. Stowarzyszenie prowadzi także poszukiwania w zakresie tańców, pieśni, zwyczajowi obrzędów, organizuje wystawy tradycyjnego rzemiosła artystycznego oraz seminaria dotyczące muzyki i dawnego stro­ju ludowego, prowadzi naukę pieśni i tańców dla ok. 600 dzieci i dorosłych w mieście Karditsa.
Stowarzyszenie reprezentowane jest przez wybrane grupy artystyczne, które cieszą się dużym uznaniem, głównie dzięki perfekcji w prezentacji dawnych tańców, jak i pięknym, autentycznym strojom. Zespoły te reprezentowały Grecję na wielu festiwalach międzynarodowych, m. in. we Włoszech, Bułgarii, Niemczech, Francji (II nagroda w Dijon), Turcji, na Cyprze, w Holandii, Belgii, Argentynie, Rumunii (I nagroda na festiwalu dziecięcym w Cluz) oraz w Chinach.
Stowarzyszenie jest również organizatorem Światowych Spotkań Dzieci „Tradycja, Taniec - Przyjaźń, Pokój" , które odbywają się każdego roku w maju w Karditsa.

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?