EL CIMARRON - Argentyna

Argentina

Grupa EL CIMARRON została założona w 1976 r. przez Omara Fiordelmondo. Celem jej powstania była chęć popularyzowania - poprzez koncerty i spektakle - najpiękniejszych przejawów dawnych tradycji kulturowych Argentyny.
W programie przygotowanym na Święto Dzieci Gór zespół pre­zentuje dwie grupy tańców. Pierwsza - to dawne tańce gauchos, które powstały z rytmów zaczerp­niętych z kultury europejskiej (głównie hiszpańskiej) oraz z kultury Aborygenów amerykańskich - rdzennych mieszkańców tych terenów, na długo przed przybyciem konkwistadorów. Tańce te wy­konywane są w strojach i przy akompaniamencie instrumentów typowych dla lat 1800-1870. Druga grupa tańców przenosi nas w czasy bardziej współczesne (1870-1950), co pozwala na uchwycenie przemian, zachodzących w ludowej kulturze Argentyny ostatnich stu lat.
Zespół EL CIMARRON brał udział w wielu festiwalach i przeglądach, wśród których najważniejsze to: Festival Nacional Infantil de Folklore w Kordobie, Festival Mondial de Folklore w Kanadzie oraz Festival Pieśni i Tańców Świata w Asuncion (Paragwaj). Grupa ma na swoim koncie także liczne podróże artystyczne, m. in. po Francji i Hiszpanii, a ostatnio koncertowała w Turcji i Grecji.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 


SOKÓŁ Małopolska Cultural Centre - Culture Institution of the Małopolska Region
3 Długosza Street, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 44 82 610, fax. +48 18 44 82 611
e-mail: sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | 
Privacy policy 

Co-financed by the Ministry of Culture and National Heritage
of the Republic of Poland from the Culture Promotion Fund

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?