ARTE NATIVA LAGOA VERMELHA - Brazylia

Brazil

Dzieci, które przyjechały do nas z samego południa Brazylii - ze stanu Rio Grande do Sul - są jedną z grup wchodzących w skład zespołu ARTE NATIVA, założonego w 1983r. Głównym celem zespołu jest dotarcie do źródeł kultury południowej Brazylii, poszukiwanie dawnych ludowych zwyczajów, tańców, pieśni i obrzędów, z których tak wiele zachowało się jeszcze do czasów dzisiejszych. Kultura tego regionu jest bardzo bogata i zróżnicowana, wykazuje duże wpływy zarówno kultury portugalskiej, jak i hiszpańskiej, co jest następstwem dawnej kolonizacji tych ziem.
Grupa ARTE NATIVA posiada szkołę tańca, muzyki i folkloru, dzięki której dzieci mają możliwość poznawać bezpośrednio w praktyce kulturę ludową swojego kraju.
Najbardziej oryginalnym zjawiskiem w folklorze południowobrazylijskim są tzw. tańce gauchas i właśnie one są głównym punktem programu naszego zespołu.

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?