DORULETUL - Rumunia

Romania

Zespół DORULETUL został założony w 1991r. przez Stefana Comana i Nelu Simona. Grupa prezentuje dawne tradycje ludowe dwóch regionów etnograficznych: Dobrudży i Mołdawii. Dobrudża - położona przy ujściu Dunaju do Morza Czarnego, ma długą i burzliwą historię, która nie pozostała bez wpływu na kształtowanie się kultury regionu. Obok historii, drugim niezwykle ważnym czynnikiem kulturotwórczym jest klimat i pejzaż. Jak twierdzą sami Rumuni, tańce Dobrudży - szybkie, a jednocześnie radosne, o łagodnych, wirujących ruchach, związane są ściśle z przyrodą - harmonizują z bezchmurnym niebem, delikatnymi powiewami wiatru, unoszącymi się falami Dunaju.
Zespół DORULETUL uważany jest za czołowy dziecięcy zespół rumuński. Od momentu swojego powstania zdobył już szereg nagród i wyróżnień na różnego typu przeglądach i festiwalach. Autentyzm, wigor, bogactwo i różnorodność repertuaru zjednują mu wyjątkową sympatię i uznanie publiczności.

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?