PROSVJETA - Bośnia i Hercegowina

Bosnia and Herzegowina

Bośnia i Hercegowina to państwo leżące w południowej Europie, na Półwyspie Bałkańskim. Od północy, zachodu i południa graniczy z Chorwacją, od południa z Serbią, a od południowego wschodu z Czarnogórą. Bośnia i Hercegowina jest krajem prawie zupełnie pozbawionym dostępu do morza, za wyjątkiem dwudziestosześciokilometrowego odcinka wybrzeża Morza Adriatyckiego. Interior kraju jest górzysty w części centralnej i południowej, pagórkowaty na północnym zachodzie oraz równinny na północnym wschodzie. Wnętrze kraju jest dużym geograficznym regionem z umiarkowanym kontynentalnym klimatem, odznaczającym się gorącym latem i mroźną śnieżną zimą. Południowy kraniec leży w klimacie śródziemnomorskim i cechuje go płaskie ukształtowanie terenu.

 

Bośnia i Hercegowina jest krajem zamieszkałym przez trzy grupy etniczne: Bośniaków (grupa największa), Serbów i Chorwatów.
Zespół PROSVJETA pochodzi z miasta Novo Goražde w regionie Istočna Bosna. Na Festiwalu zaprezentuje program złożony z zabaw i pieśni narodów Bośni i Hercegowiny, a także Serbii. Kapela zagra na takich instrumentach jak akordeon, frula (rodzaj fletu), kontrabas oraz gitara akustyczna rytmiczna.


Kierownikiem grupy i choreografem jest Blagoje Cerovič. Kierownikiem muzycznym jest Dragan Cerovič.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?