KAROLINKA - Białoruś

Belarus

Polonijny zespół pieśni i tańca ludowego "KAROLINKA" powstał w lutym 1992 roku. Został utworzony przy parafii kościelnej "Podwyższenia Świętego Krzyża" oraz Związku Polaków Białorusi im. R. Traugutta w Brześciu. Znajduje pełne poparcie macierzystego oddziału oświaty obwodu brzeskiego, jak również i władze Pałacu Młodzieży w Brześciu.
Kierownictwo zespołu powierzone doświadczonym choreografem i organizatorem zespołów folklorystycznych, studentem Studium Folklorystycznego dla Instruktorów Zespołów Polonijnych Walentynie i Janu Trzeciakam.
Zespół liczy obecnie ponad 80 dzieci w wieku od 5 do 14 lat, kapela doświadczonych studentów szkoły muzycznej i bardzo wiele sympatyków, którzy z wielką radością idą na obejrzenie tańćów polskich w wykonaniu zespołu.
W repertuarze tańce narodowe regionalne oraz folklor muzyczny i taneczny. Sprawdzianem obecnej formy zespołu "KAROLINKA" jest udział w różnyoh imprezach i festynach, reprezentując wspaniałość i piękno tańca Ojczystej Ziemi Polski. Wszystko wskazuje na to, że największe sukcesy ma zespół jeszcze przed sobą, że będzie dalej szerzył i zadziwiał urodą i gracją polskiego tańca ludowego.

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?