BIAŁY ORZEŁ - Kanada (zespół polonijny)

Canada

Początki zespołu sięgają 1966 roku, kiedy to Państwo Maria i  Paweł Dubiccy, z potrzeby serca stworzyli to piękne dzieło.

W 1996 roku artystyczne  kierownictwo zespołu powierzono Tadeuszowi Zdybał. Ten wielce zasłużony dla Polonii kanadyjskiej choreograf, etnograf, muzyk i instruktor, wprowadził do tańców różnych regionów Polski wiele elementów  nabytych w reprezentacyjnym zespole „Śląsk". Przekazał także spuściznę założycieli zespołu, państwa Dubickich."Biały Orzeł" reprezentował Kanadę i kanadyjską Polonię na wielu międzynarodowych festiwalach na całym świecie. Od Stanów Zjednoczonych i Kanady, poprzez Brazylię, Kosta Ricę, Meksyk, Peru, Portugalię, Puerto Rico, po Taiwan i Chiny.

Od początku swojej działalności Polski Zespół „Biały Orzeł" jest miejscem gdzie polonijna młodzież uczy się tradycji i wartości swoich przodków. Zespół nie tylko bawi widownię swoimi tańcami, ale również pozwala odkrywać mniej znane perły polskiego folkloru. W swej wieloletniej działalności zespół z dumą przedstawia unikalne piękno i bogactwo polskiej kultury, która wzbogaca wielokulturową mozaikę Kanady.

 źródło: festiwal.wspolnota-polska.rzeszow.pl

 
fot. Jakub Adamczyk fot. Jakub Adamczyk
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?