RAHOWCZE - Bułgaria

Bulgaria

Górna Oriachowica znajduje się w północnej Bułgarii na Pogórzu Bałkańskim. Tutaj właśnie górskie szczyty Bałkanów przechodzą w łagodne wzgórza, a następnie w Równinę Naddunajską. Jedynie 10 km dzieli Górną Oriachowicę od Wielkiego Tyrnowa, malowniczej średniowiecznej stolicy Bułgarii, przez którą wśród słynnych fortec carskich wije sie rzeka Jantra. Dziecięcy Zespół Ludowy RAHOWCZE istnieje od 1996 roku i działa przy Stowarzyszeniu Sider Voivoda. W 2002 roku wraz z drugim zespołem utworzyły Dom Kultury im. Braci Granczarow.
Zespół RAHOWCZE prezentuje tradycyjne tańce, pieśni i za¬bawy z różnych regionów Bułgarii. W programie zespołu znajdują się również pieśni i tańce z regionu, z którego po¬chodzi zespół. Cechą charakterystyczną tańców z północnej Bułgarii są zamaszyste ruchy rąk i nóg, w strojach natomiast dominuje kolor biały.Głównym celem kształcenia dzieci jest zachowanie bułgar¬skich tradycji ludowych.
Zespół ma na swym koncie ponad 80 koncertów oraz 5- krotny udział w znanym festiwalu Balkanfolk w Wielkim Tyrnowie. Występował również na festiwalach folklorystycznych, m.in. w Rumunii oraz na Cyprze.Zespól oganizuje Narodowy Festiwal Dziecięcy RAHOWCZE, na którym prezentowane są różne dziedziny sztuki, m.in sztuka ludowa, balet, taniec współczesny, śpiew.

Założycierem, choreografem i szefem grupy jest Ivan Ivanow.

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?