MALI BIAŁCANIE

Polska

Zespół działa przy Związku Podhalan w Białce Tatrzańskiej od 1983 roku, prezentując autentyczny śpiew, tańce i muzykę górali Skalnego Podhala. Został założony przez Stanisława Zagatę. Obecnie kierownikami zespołu są Teresa i Stanisław Remiasz a instruktorem jest Agnieszka Mąka. Zespół uczestniczył dotychczas w wielu różnych konkursach, przeglądach i festiwalach folklorystycznych na terenie całego kraju. Największymi osiągnięciami zespołu są m.in. III miejsce zdobyte za sztukę „Piekielnica” w 1986 roku na XI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Regionalnych w Czarnym Dunajcu, liczne wyróżnienia na Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej (1994, 1995, 1996, 1997), I miejsce za spektakl „ Na holi” w II Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Skierniewice 1993, udział w nagraniu płyty „Góralskie Serce 2” z Andrzejem Brandstatterem.
Program „Na Polanie” pokazuje fragment dziecięcego życia na Skalnym Podhalu. Przedstawia tańce, przyśpiewki, gry i zabawy, jakim oddawały się dzieci podczas wypasu krów i gęsi. W dawnych czasach na wsi zajęcie to zajmowało dzieciom większość wolnego czasu, więc każda okazja była dobra aby się pobawić.

 

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?