ZAACBE - Meksyk

Mexico

Zespół Zaacbé przyjechał na festiwal z miasta Netzahualcóyotl, leżacego w granicach aglomeracji miasta stołecznego Meksyk. Zaacbé został założony w roku 1993 na fali szerokiego projektu badawczego nad przeszłością Ameryki Łacińskiej. Członkowie zespołu wywodzą się z prostej ludności meksykańskiej, są w różnym wieku i jak sami mówią chcą oddać w tańcu, śpiewie i muzyce to, co mają w sercach i duszach. Zespół wielokrotnie koncertował w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Polsce i na Tajwanie. Grając na 32 różnych instrumentach, kapela oddaje etniczne bogactwo i różnorodność tradycji.
Na Święcie Dzieci Gór zespół zaprezentuje tańce pochodzące z różnych regionów Meksyku. Będzie można zobaczyć animistyczny taniec ku czci boga jelenia, taniec zalotny, taniec kwiatu ananasa oraz taniec ofiarny pochodzący z czasów prekolumbijskich i wykonywany przez Azteków. Ciekawym punktem programu jest Carnaval en Veracruz (Karnawał w Veracruz). Widowiskowość strojów i układów taneczno-wokalnych oraz ciekawe brzmienia, biorą się z wyjątkowego połączenia elementów kultury azteckiej, hiszpańskiej, afrykańskiej i portugalskiej, które jest unikalną cechą stanu Veracruz. Kierownikiem zespołu jest Sara Beatriz Núñez.

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?