TARKŚKI - Łotwa

Latvia

Grupa rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku, skupia około 35 dzieci w wieku od 6 do 16 lat, z których prawie każde gra na tradycyjnym instrumencie łotewskim - kokle oraz na skrzypcach, piszczałkach, akordeonie. Zespół występuje w strojach tradycyjnych i prezentuje piękne obrzędy, tańce i pieśni łotewskie do muzyki opartej na rodzimym folklorze z regionu Bauska. Ich występy charakteryzują tradycyjne zabawy, do których zapraszają również publiczność. TARKŠĶI regularnie występuje w miejscu zamieszkania - Iecava oraz bierze udział w innych festiwalach i koncertach w Łotwie. Każdego roku grupa bierze udział w łotewskim dziecięcym festiwalu folklorystycznym Pulka eimu pulka teku, gdzie prawie każde dziecko uczestniczy w różnych konkursach folklorystycznych - śpiewu, tańca, recytacji lub gry na instrumentach muzycznych.
TARKŠĶI występował na Festiwalach w Litwie, Rosji, Czechach i Węgrzech. W roku ubiegłym zespół zaprezentował się na międzynarodowym festiwalu BALTICA (Łotwa). Nazwa - TARKŠĶI - po łotewsku znaczy „gaduły" - bardzo gawędziarskie i gadatliwe dzieci. Kierownikiem grupy jest Kristina Katrele.

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?