MALI HAMERNICY

Polska

Zespół powstał w 1984 roku pprzy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, z inicjatywy Anny i Kazimierza Lassaków. Jego członkami są dzieci ukazujące swoim tańcem, śpiewem, muzyką gwarą i obrzędami przynależność do kultury Podhala regonu, do którego sięgają ich korzenie, bo właśnie z samego serca gór pochodzą ich dziadkowie i pradziadkowie. Swoje programy artystyczne prezentowali wielokrotnie podczas przeglądów i festiwali w kraju, a także podczas podróży zagranicznych w Bułgarii, na Węgrzech i Słowacji, w Niemczech, Rosji, Estonii i we Włoszech, zdobywając szerokie uznanie nie tylko jurorów, ale także sympatyków góralskiej kultury ludowej. Zespół często występuje społecznie w domach dziecka, domach opieki społecznej, uczestniczy w akcjach charytatywnych. W szkołach podstawowych i przedszkolach przeprowadza tzw. Lekcje z Folklorem, przybliżając rówieśnikom kulturę podhalańską.
Na Święcie Dzieci Gór Mali Hamemicy zaprezentują program "Majowe Kwiotecki", czyli zabawy dziecięce na łące, urozmaicone tańcem i śpiewem.
Zespół prowadzą Anna i Kazimierz Lassakowie.

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?