MYSTKOWIANIE

Polska

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Mystkowianie działa od 1984 roku przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej. Jest kontynuatorem bogatych tradycji kultury ludowej regionu sądeckiego. Liczy ok. 50 członków w wieku 5 -16 lat. Posiada własną 5-osobową kapelę, której członkowie przygrywają na skrzypcach, klarnecie, trąbce i kontrabasie.
Od szeregu lat zespół występuje na różnych imprezach ubarwiając swoim tańcem i śpiewem wiele wydarzeń na terenie gminy i na zewnątrz. W czerwcu 1999 roku witał Papieża Jana Pawła II w Starym Sączu, a nieco później brał udział w nagraniu płyty „Życzymy, życzymy...”.
Co roku Mystkowianie biorą udział w różnych konkursach, przeglądach i festiwalach, zdobywając wyróżnienia i nagrody za śpiew, taniec i muzykę. Zespół był dotychczas uczestnikiem m.in. takich imprez jak I Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Błażejewku koło Poznania, IX Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu oraz Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce (l990, 2000, 2007, 2008). Mystkowianie występowali również w Bułgarii, Turcji, Rumunii i na Słowacji.
Opiekę nad Mystkowianami od momentu powstania do chwili obecnej pełnią założyciele, Hanna i Benedykt Porębowie.

 

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?