Album „Dookoła świata z dziećmi gór” dostępny online!

Przepiękny album pt. „Dookoła świata z dziećmi gór” autorstwa Marzanny Raińskiej, czyli kompendium wiedzy o Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór (1992-2017), jest teraz dostępny w wersji cyforwej!

 

Album został wydany z okazji 25 edycji Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Święto Dzieci Gór jest jednym z bardziej rozpoznanych wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą. Jest to najbardziej barwny, roztańczony i rozśpiewany festiwal. To właśnie tutaj do Nowego Sącza, od ćwierćwiecza przyjeżdżają mali artyści z Polski i zagranicy. Niejednokrotnie z bardzo odległych zakątków świata. Nie tylko koncertują w naszym regionie. Podczas wspólnej zabawy zapoznają się z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników.

„Podróże kształcą. Znane powiedzenie, niemal frazes. Ale zawarta w nim prawda od wieków skłania ludzi do przemierzania setek kilometrów, aby ujrzeć coś nowego, zachłysnąć się nieznanym, obłaskawić obce i tajemnicze. Poznać. Dotknąć. Zrozumieć. To do nas, do Nowego Sącza, przyjeżdżają każdego roku najbardziej niezwykłe miejsca świata. Mali uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR przywożą nam w darze najpiękniejsze skrawki swoich ojczyzn, zamknięte w barwie strojów, w dźwiękach instrumentów, pieśniach, starych obrzędach. W nich zaklęte jest to, co w życiu najbardziej cenne, pielęgnowane przez pokolenia, bliskie sercu – ogromna siła tradycji, wierzeń religijnych, dawnych obrzędów i obyczajów, uczucia i emocje, a także okruchy zwykłego, codziennego życia. Obserwując i słuchając, a często jedynie podglądając i starając się zrozumieć, mamy szansę znaleźć się w ich ojczyznach, wioskach, w otoczeniu ich rodziny i przyjaciół. To właśnie DZIECI GÓR będą pełnić rolę naszych przewodników w podróży po krajach świata” – tak pisze w swojej książce Marzanna Raińska.

Zapraszamy do lektury!

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?