Aktualności

Razem dla Haśników!
Razem dla Haśników!
Prosimy o wsparcie dla wspaniałych, zdolnych, młodych ludzi z Zespołu Regionalnego MAŁY HAŚNIK, którzy 15 sierpnia ulegli wypadkowi. Dzieci jechały na letnie zgrupowanie, które miało odbyć się nad morzem w miejscowości Mikoszewo. Autokarem podróżowało 31 osób.
2020-09-15 | czytaj więcej...
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Do zobaczenia w przyszłym roku!
„Bezpiecznej podróży”, „pamiętajcie o nas”. Takimi m.in. słowami żegnalibyśmy się dziś z uczestnikami ŚWIĘTA DZIECI GÓR, którzy od 1992 roku w ostatni poniedziałek lipca, opuszczając Nowy Sącz pozostawiali po sobie tętniące życiem, radością i dziecięcą spontanicznością wspomnienia po w sumie 10 festiwalowych dniach spędzonych razem, w czasie których ożywała zapisana w regulaminie wydarzenia idea kamractwa. A o tym co pozostaje po ŚWIĘCIE DZIECI GÓR na całe żywobycie małych górali ze wszystkich stron świata opowiada Józef Broda - dyrektor artystyczny i twórca niezwykłych i niepowtarzalnych festiwalowych koncertów.
2020-07-27 | czytaj więcej...
Mali Kamraci z gór
Mali Kamraci z gór
W ramach cotygodniowego cyklu pn. "Poetyckie refleksje animatora kultury... w czasach pracy zdalnej" powstał sonet poświęcony ŚWIĘTU DZIECI GÓR. Dzielimy się zatem refleksją pana Janusza Michalika.
2020-07-22 | czytaj więcej...
Odeszła nasza dobra Przyjaciółka Aleksandra Szurmiak-Bogucka
Odeszła nasza dobra Przyjaciółka Aleksandra Szurmiak-Bogucka
W piątek 17 lipca 2020 r. w Krakowie w wieku 91 lat odeszła od nas Aleksandra Szurmiak-Bogucka, jedna z najwybitniejszych polskich etnomuzykologów, badaczka i znawczyni kultury muzycznej Karpat, wykładowczyni i prelegentka konferencji, seminariów i warsztatów, jurorka konkursów folklorystycznych, autorka wielu fachowych publikacji, niekwestionowany autorytet kilku pokoleń muzyków, folklorystów, regionalistów, animatorów kultury. Ekspert Polskiej Sekcji CIOFF.
2020-07-20 | czytaj więcej...
Zmalujmy coś razem...
Zmalujmy coś razem...
Lipiec to miesiąc, w którym do Nowego Sącza od lat zjeżdżały się dzieci z całego świata, by wziąć udział w przepięknym wydarzeniu jakim jest Święto Dzieci Gór‼️ Choć w tym roku wyjątkowo tak się nie stanie, chcemy wyruszyć razem z Wami w barwną krainę tego wspaniałego Festiwalu...
2020-07-03 | czytaj więcej...
Album „Dookoła świata z dziećmi gór” dostępny online!
Album „Dookoła świata z dziećmi gór” dostępny online!
Przepiękny album pt. „Dookoła świata z dziećmi gór” autorstwa Marzanny Raińskiej, czyli kompendium wiedzy o Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór (1992-2017), jest teraz dostępny w wersji cyforwej!
2020-05-08 | czytaj więcej...
28. Święto Dzieci Gór przeniesione na 2021 rok!
28. Święto Dzieci Gór przeniesione na 2021 rok!
Informujemy, że kierując się odpowiedzialnością za zdrowie i bezpieczeństwo uczestników - w szczególności dzieci - 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, nie zostanie zrealizowana w bieżącym 2020 roku, ale zostaje przeniesiona na rok następny.
2020-04-17 | czytaj więcej...
#zostańwdomu
#zostańwdomu
Od 20 marca, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, obowiązuje w Polsce stan epidemii i tym samym siedziba Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu pozostaje nieczynne do odwołania.
2020-04-02 | czytaj więcej...
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń zespołów zagranicznych!
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń zespołów zagranicznych!
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń zespołów zagranicznych do udziału w 28. ŚWIĘCIE DZIECI GÓR z wynikiem aplikacji od 134 zespołów z 57 krajów!
2020-03-04 | czytaj więcej...
Dotacja w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna!
Dotacja w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna!
Wspaniała wiadomość! Tegoroczne Święto Dzieci Gór otrzymało dotację w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna!
2020-02-25 | czytaj więcej...
44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych
44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych
Co roku, podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, Komisja Artystyczne rekomenduje zespoły do udziału w ŚWIĘCIE DZIECI GÓR odbywającym się w kolejnym roku!
2020-02-04 | czytaj więcej...
50 lat CIOFF
50 lat CIOFF
Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels) - CIOFF® - powstała w roku 1970 we Francji z inicjatywy dziesięciu krajów członkowskich, w tym Polski.
2020-01-10 | czytaj więcej...
Regulamin i karta zgłoszenia
Regulamin i karta zgłoszenia
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem 28. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, który odbędzie się w dniach 19 - 26 lipca 2020 w Nowym Sączu. Zgłoszenia zespołów zagranicznych przyjmujemy do 28 lutego 2020 roku.
2019-11-25 | czytaj więcej...
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?