LOS CHENITAS - Chile

Chile

Zespół powstał w 1964 r. w San Bernardo. Jego założycielką jest Helena Valdivia, która w latach 60. zajmowała się rekonstruowaniem folkloru chilijskiego.
Program zespołu opiera się na trady¬cyjnych legendach, opowiadaniach, baśniach, dawnej muzyce i śpiewie. „Skąd przybywasz, gołębico" jest poetycką opowieścią o obyczajach i obrzędach, które napotyka gołębica, podczas swojej wędrówki przez kraj w poszukiwaniu ukochanego. Bohaterem innej opowieści jest wędrujący ulicami miasta kataryniarz, otoczony barwnym korowodem roztańczonych dzieci, ubranych w stroje z początku wieku. „Chile w tańcu" stanowi prezentację najbardziej znanych tańców i muzyki z całego kraju, wykonywanych w bogatych, kolorowych strojach z różnych regionów. Tańcom towarzyszą typowe dla Chile tradycyjne instrumenty muzyczne: charango, mandolina, gitara, harfa, teclado, quena, zampona, bombo, kaya, maracas (huadas), akordeon, ksylofon i inne.
Zespół LOS CHENITAS był wielokrotnie gościem festiwali folklorystycznych w Europie i w Stanach Zjednoczonych, nagrał 11 kaset muzycznych, uczestniczył w nagraniach radiowych i telewizyjnych.

 

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?