TRANSILVANIA - Rumunia

Romania

Zespół przyjechał z miasta CIuj-Napoca, położonego w centrum Transylwanii, u podnóża Karpat Zachodnich, nad rzeką Somesz. Miasto, zwane dawniej Napoca, wywodzi się ze starej osady, zamieszkałej przez Daków i niedawno obchodziło 2000 lecie swojego istnienia. Obecnie jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym Rumunii.
Zespół TRANSILVANIA działa przy S.C. Remarul 16 Februarie S.A. W jego repertuarze znajdują się pieśni i tańce różnych regionów Rumunii. Grupa dziecięca powstała w 1995 r. z inicjatywy Adriany i Simona Chereches - tancerzy, prowadzących przez wiele lat grupę dorosłą. Siła rumuńskiej kultury ludowej oparta jest na ciągłym pokoleniowym prze¬kazie. Wielka muzykalność, zamiłowanie do tańca i śpiewu, zakorze¬niona od wieków dbałość o strój ludowy - to podstawy ciągłości tradycji. Swój pierwszy program mała TRANSILVANIA zaprezentowała podczas obchodów 125 lecia S.C. Remarul 16 Februarie S.A. Dzieci są rozmiłowane w rodzimym folklorze, a radość z odniesionych sukcesów zachęca ambitnych młodych artystów do dalszej pracy. Na naszym festiwalu zespół zaprezentuje program „Kiedy byłem młodszy...", w którym zobaczymy m.in. tańce z Chinteni, Crihalmy, dziewczęce tańce z Sibiu, a także góralskie z Banat.

 

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?