MALI PASTERZE TRADYCJI

Autorska wystawa fotograficzna Piotra Droździka, towarzysząca 27. edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Tworzy ją kalejdoskop kadrów obrazujących wielkie święto małych ludzi. Święto zabawy, radości, tolerancji. 

 

Tryskające barwami tradycji fotografie Piotra Droździka ukazują spotkania dzieci gór wszystkich kontynentów. Spotkania wyjątkowe, podczas których mali górale z różnych krajów tańcem, śpiewem i zabawą opowiadają o tym, jak bliska jest im kultura ich małych górskich ojczyzn. Nie brakuje przy tym również przeżyć, wzruszeń i emocji, które utrwalone w kadrach przenoszą nas w wyjątkowy, niecodzienny czas. Uczestnicy festiwalu – mali pasterze – przywożąc co roku do Nowego Sącza maleńki kawałek kultury własnego kraju i regionu, chcą się podzielić swoją tradycją. Prezentacja fotografii Piotra Droździka niejako kontynuuje ich misję.

PIOTR DROŹDZIK - fotografik związany z sądeckim Muzeum Okręgowym, od lat zajmuje się fotografią artystyczna, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał 65 albumów artystycznych o łącznym nakładzie 100 tys. egzemplarzy.

 

W 2007 roku nagrodzony tytułem SĄDECZANIN ROKU za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, m.in. przy obsłudze takich wydarzeń jak: Święto Dzieci Gór, Kongres Kultury Regionów, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ i liczne koncerty.

Wernisaż: 19 lipca 2019, godz. 12:00
Czas trwania: 
19 lipca - 18 sierpnia 2019

Miejsce: Galeria SOKÓŁ
WSTĘP WOLNY


 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl |
 
Polityka prywatności 

    

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?