PARAGUAY ETE - Paragwaj

Paraguay

Zespół działa przy Stowarzyszeniu Muzyki i Tańca Paraguay Ete utworzonym w Asunción. Celem Stowarzyszenia jest dotarcie do źródeł kultury paragwajskiej, poszukiwanie dawnych ludowych zwyczajów, tańców, pieśni i obrzędów, z których tak wiele zachowało się jeszcze do czasów dzisiejszych. Stowarzyszenie realizuje i promuje prace badawcze w tym zakresie, promuje twórczość artystyczną powstającą na bazie miejscowej tradycji, popularyzuje w kraju i za granicą najcenniejsze wartości kultury paragwajskiej. Stowarzyszenie jest re¬prezentowane przez grupy artystyczne, które cieszą się dużym uznaniem, głównie dzięki perfekcji w prezentacji dawnych tańców i muzyki oraz pięknym autentycznym strojom.
Kultura Paragwaju jest bardzo zróżnicowana. Obok najstarszej kultury indiańskiej, zwłaszcza plemienia Guarani, widać tu wpływy zarówno Portugalii jak i Hiszpanii, pod panowaniem których Paragwaj znajdował się przez wiele lat.
Zespoły Paraguay Ete uczestniczyły w ponad 200 festiwalach międzynarodowych na terenie całej Europy i w Ameryce Południowej.

 

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?