MANIOWIANIE

Polska

Zespól MANIOWIANIE pochodzi z Podhala Niżnego. Jego członkami są dzieci z trzech wsi: Maniowy, Mizerna oraz Czorsztyn. Zespół powstał stosunkowo niedawno (w lutym 1994 r.), ale talent, pracowitość, ambicja, a przede wszystkim gorące umiłowanie tradycji i kultury swojego regionu sprawiły, że odniósł on już swoje pierwsze znaczące sukcesy. W 1995 roku na Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Skierniewicach został laureatem I nagrody, a w 1996 na Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej zdobył II nagrodę.
W swoim repertuarze ma już opracowanych kilka programów, w których piękno góralskiej muzyki, śpiewu i tańca łączy się z dawnymi obrzędami i zwyczajami, związanymi ze świętami dorocznymi, zawsze tak uroczyście na Podhalu obchodzonymi. Na ŚWIĘCIE DZIECI GÓR zaprezentuje „hałdamas", czyli zakończenie żniw. Małym tancerzom towarzyszyć będzie kapela dziecięca.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?