DUNAJCOWE DZIECI

Polska

Zespół powstał w 1975 r. jako szkolne kółko tańca regionalnego. Potem zaczął pracować pod patro­natem Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W swoim programie prezentuje folklor Lachów Są­deckich - jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów etnograficznych południowej Polski i to nie tylko pod względem muzyki, tańców, ale także zwyczajów, obrzędów i stroju ludowego. Repertuar DUNAJCOWYCH DZIECI obejmuje także melodie i tańce z regionów bezpośrednio sąsiadujących z Lachami Sądeckimi, a mianowicie: Lachów Limanowskich, górali Łąckich oraz Rytersko-Piwniczańskich.
Podczas 20 lat istnienia zespół zaprezentował się w ponad 300 koncertach zarówno w kraju, jak i za granicą (Niemcy, Słowacja, Belgia, Francja). Na konkursach i przeglądach zdobył też kilka znaczących wyróżnień, m. in. I miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Dziecięcych Zespołów Tanecznych Spółdzielczości Mieszkaniowej w Krakowie (1979).

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?