VONIĆKA - Czechy

Czech Republic

Havirov - najmłodsze miasto Republiki Czeskiej (w roku bieżącym obchodzi swoje 40 urodziny), po­łożone jest na Śląsku, 12 km od granicy z Polską. Zespół VONIĆKA reprezentuje folklor Śląska Cie­szyńskiego. Region ten, położony w Beskidach, posiada bardzo bogatą i długą tradycję, troskliwie pielęgnowaną do czasów dzisiejszych. Wyrazem tego są m. in. organizowane każdego roku święta: góralskie w Jabłonkowie i śląskie w Dolnej Lommie.
Zespół powstał w 199 Ir. W jego skład wchodzi 84 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Od czasu swojego powstania zespół dał ponad 100 koncertów, zdobywając liczne wyróżnienia - m. in. nagrodę hono­rową na festiwalu narodowym w Kromeriżu, 1993. Występował również poza granicami kraju: w Belgii, Austrii, Szwajcarii i Francji, gdzie brał udział w międzynarodowym święcie dzieci w Strasburgu. Zespół posiada w swoim repertuarze zabawy pasterskie i zbójnickie oraz tańce i pieśni typowe dla regionu.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?