SLOBODA - Serbia

Polska

Zespół Towarzystwa Kulturalno-Artystycznego „SLOBODA” pochodzi z wioski Rumenka, położonej w granicach administracyjnych Nowego Sadu, drugiego największego miasta w Serbii i stolicy okręgu autonomicznego Wojwodina. Miasto to jest często określane mianem Srpska Atina, co oznacza „Serbskie Ateny”. Zespół powstał 35 lat temu i w czasie swej nieprzerwanej działalności wykształcił tysiące tancerzy. Dzisiaj liczy 250 członków zgrupowanych w dziewięciu sekcjach. Grupa taneczna, która zaprezentuje się na festiwalu będzie składała się z 32 dzieci w wieku 10-14 lat. Dotychczas występowała w Serbii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii, Czechach, Rumunii, Czarnogórze, Austrii i na Węgrzech.

 

Na festiwalu członkowie zespołu wykonają wiązankę tańców zabawowych, składającą się z następujących tańców: igre iz okoline Užica, igre iz okoline Beograda, igre iż Dimitrovgrada, igre iz Bele Krajine, igre iz Gruže, igre iż Kumanovskog polja. 

 

Choreografami zespołu są Marko Mandarić oraz Dragan Milivojević. Zespołowi będzie towarzyszyć kapela pod nazwą Orkestar Braće Martić, która będzie grać na akordeonie, tapanie (rodzaj bębna), skrzypcach, flecie oraz kontrabasie. Kierownikiem zespołu jest Momir Mišković, a kierownikiem kapeli Branislav Martić.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?