ALUNELUL - Mołdawia

Moldova, Republic of

Zespół ALUNELUL powstał w 2000 roku przy Szkole Średniej Twórczości i Inwencji „Prometeu-Prim” w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie. Od początku swej działalności ALUNELUL opracowuje swój własny repertuar, na który składają się autentyczne i znane tańce z różnych regionów etnograficznych kraju. Obecnie zespół zrzesza 32 dzieci w wieku 9-14 lat. Dotychczas zebrał laury na krajowym festiwalu „La vatra horelor”, jak również wielokrotnie zdobywał I. i II. nagrody na miejskim festiwalu „La fântâna dorului”(w latach 2003, 2004, 2005, 2007-2015).

 

ALUNELUL uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, m.in. w Turcji, Rumunii, Francji, Polsce, Bułgarii, Niemczech, Włoszech i na Białorusi. 

 

Zespół słynie ze swych nieprzeciętnych umiejętności interpretacyjnych, różnorodności i oryginalności tańców, jak również kolorowych strojów narodowych. Na festiwalu członkowie zespołu zaprezentują następujące tańce: hora de la sud, bulgareasca, batraneasca, sapte pasi, hora mare oraz zis-a badea. Kapela, na której czele stoi Adam Veaceslav, będzie grała na fletni Pana, akordeonie, bębnie i klarnecie. Kierownikiem zespołu, dyrektorem artystycznym i choreografem jest Constantin Schiopu.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?