PIĄTKOWIOKI - Polska

Polska

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PIĄTKOWIOKI z Piątkowej został założony w 1994 roku. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu, reprezentując region etnograficzny Lachów sądeckich. Członkowie Zespołu to ponad 100 uzdolnionych, zaangażowanych i rozmiłowanych w rodzimej kulturze osób – dzieci i młodzieży w wieku od 4 lat, których głównym celem jest kultywowanie i popularyzacja przepięknego lachowskiego folkloru. Od początku istnienia zespół dał ponad 500 koncertów w kraju i za granicą. Występował na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Słowenii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, w Czechach, Rumunii, Grecji, Serbii, Turcji i na Słowacji. 
 

Na festiwalu zespół pokaże program pt. „Po młocce”. Gospodarz obiecał potańcówkę wszystkim, którzy pomagali przy młóceniu zbiorów. Zamówił kapelę, która już schodzi się na granie. Dzieci, które pod okiem służącej przygotowały poczęstunek dla sąsiadów i domowników,  korzystając z okazji, że wszyscy dorośli poszli się oporządzić, zagadują przygotowujących instrumenty muzyków i proszą o podegranie im do zabawy.

 

Kierownikiem i choreografem zespołu jest Andrzej Łukasik, a instruktorem i kierownikiem kapeli jest Małgorzata Łukasik-Kogut. 

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?