Smutna wiadomość nadeszła do nas z Austrii. W wieku 64 lat zmarł Friedrich Stradner, który zasiadał w Międzynarodowej Radzie Artystycznej Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

Gościł u nas w lipcu 2013 i 2014 r. Z wielką serdecznością odnosił się do prezentacji poszczególnych zespołów. Bardzo dobrze się czuł w naszym mieście. Planował przyjazd także w tym roku. W kwietniu napisał do nas, życząc nam kolejnego wspaniałego festiwalu! Aż trudni uwierzyć, że w ostatnim tygodniu lipca nie zobaczymy w Nowym Sączu jego charakterystycznej sylwetki.

Friedrich Stradner urodził się 15 kwietnia 1951. Mieszkał w Leoben. Jego ojciec był prezesem Związku Trachtenverband Styrii i Górnej Austrii, więc i syn angażował się od najmłodszych lat w działalność społeczną w dziedzinie ochrony i przekazywania młodemu pokoleniu rodzimego dziedzictwa kulturowego.

Friedrich Stradner w latach 2009 - 2010 pełnił funkcję prezydenta Ogólnoaustriackiej Federacji Bund der Österreichischen Trachten - und Heimatverbände. Przez wiele lat reprezentował swój kraj w organizacji CIOFF.
Fot. Dorota Bielska

Friedrich Stradner (w środku, w jasnej marynarce) podczas ubiegłorocznego Święta Dzieci Gór 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?