SĄDECZOKI - Polska

Polska

W zespole SĄDECZOKI swoje zainteresowania kulturą ludową rozwija ponad dwustu młodych tancerzy w wieku 5-23 lat pochodzących z Nowego Sącza i okolic. Zespół prezentuje folklor Lachów sądeckich i szczyrzyckich, górali łąckich, a także suity tańców lubelskich, rzeszowskich oraz tańce narodowe. SĄDECZOKI mają na swoim koncie liczne koncerty na scenach zagranicznych: we Francji, Włoszech, Belgii, Czechach, Anglii, Austrii, Hiszpanii, Turcji, Rosji, byłej Jugosławii, Chorwacji, Niemczech, Ukrainie, Rumunii, Bułgarii, Norwegii, Macedonii, Słowacji oraz na Węgrzech. Zespół uczestniczył również w wielu festiwalach folklorystycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji.

Na Festiwalu zespół zaprezentuje program zatytułowany „Na łące". Chłopiec struga piszczałkę i próbuje na niej grać. Nie wychodzi mu to, więc rozzłoszczony rzuca nią o ziemię. Przychodzą dziewczynki i tłumaczą mu, że piszczałkę trzeba zrobić z innego drewna. Jedna z nich proponuje zabawę w kucanego berka; wnet zjawia się Kasia ze skrzypcami i resztą dzieci, które proszą, żeby im zagrała. Z czasem nadchodzi kapela udająca się do stryjenki Zosi na imieniny. Zaczynają się tańce.

Kierownikiem zespołu jest Barbara Sławecka, choreografią zajmują się Barbara Sławecka, Marlena Bulanda i Małgorzata Grodzka-Kądziołka, a kierownikiem muzycznym jest Jan Zygmunt.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?