ROSSECKER - Austria

Austria

Zespół ROSSECKER został założony w miejscowości Bruck an der Mur, w kraju związkowym Styria, w 1920 roku. Nazwa pochodzi od góry Rosseck, a zespół dzieli się na sekcję dorosłą i dziecięcą. Ideą przyświecającą istnieniu zespołu jest zachowanie tradycji austriackiego tańca i muzyki dzięki przekazywaniu ich w formie zabawowej młodemu pokoleniu. Około pięćdziesięciu młodych adeptów folkloru ćwiczy w trzech grupach wiekowych. Często występując w kraju i za granicą, ROSSECKER pełni funkcję ambasadora styryjskiego folkloru.

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję zobaczyć szereg tańców nawiązujących do dawnych rzemiosł i cechów; poprzez Müllertanz będzie można ujrzeć pracę we młynie i usłyszeć grzechot kół zębatych; Spitzbuben-Plattler jest tradycyjnym i bardzo popularnym tańcem, w którym chłopcy skaczą w rytm muzyki, przytupując i oklepując dłońmi nogi i stopy; Hammerschmiedgsell przywołuje obraz kuźni, w której młot napędzany jest kołem wodnym; w Bandltanz, który wywodzi się regionu alpejskiego i wykonywany jest jedynie na wiosnę, dzieci tańczą wokół pnia drzewa, splatając ze wstążek skomplikowane wzory. Zespół zaprezentuje również wiązankę styryjskich tańców i zabaw tanecznych.

Kapela przygrywała będzie na styryjskim akordeonie, gitarze, cymbałach, skrzypcach i okarynie.

Choreografami są Sonja i Walter Rack.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?