MALI HAMERNICY - Polska

Polska

Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY powstał w 1984 roku i działa przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Członkami zespołu są dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat, w różny sposób spowinowaceni z góralskimi rodami. Zespół liczy obecnie prawie 40 osób i dotychczas dał ponad 600 koncertów, prezentując folklor Skalnego Podhala w formie autentycznej. Jego repertuar obejmuje następujące programy: „Nad potokiem", „Mali kolędnicy", „Pasenie gęsi", „Zabawiacka", „Majowe kwiotecki", „Polak papieżem", „Mała szopka", „Na naskom nucicke", „Jasełka po góralsku".

MALI HAMERNICY koncertują charytatywnie w domach opieki społecznej i domach dziecka; są także inicjatorami akcji „Dla dzieci z wrodzonymi wadami serca", propagują własny apel „Folklor-przyroda-ekologia", powierzając dzieciom opiekę nad ogródkami i zieleńcami. Biorą udział w szeregu imprez okolicznościowych, takich jak „Dzień Matki", „Dzień Babci i Dziadka", „Dzień Dziecka", „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Zespół jest wielokrotnym laureatem przeglądów i festiwali w Żywcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Czarnym Dunajcu, Rabce, Nowym Sączu i Przemyślu. Odbył dwadzieścia osiem zagranicznych wojaży, m.in. do Bułgarii, Rosji, Estonii, Serbii, Watykanu, a także na Słowację i Węgry.

Na Festiwalu MALI HAMERNICY zaprezentują gry i zabawy typowe dla małych mieszkańców Podhala.

Kierownikami i choreografami zespołu są Anna i Kazimierz Lassakowie.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?