AMER-IMERI - Gruzja

Georgia

Dziecięce studio ludowo-etnograficzne AMER-IMERI zostało założone w 1991 roku w stolicy Gruzji, Tbilisi. Już w wieku 5-6 lat dzieci rozpoczynają edukacyjną przygodę z gruzińskim folklorem - uczą się tradycyjnych ludowych piosenek i tańców oraz dziecięcych zabaw. Poznają również gruzińską historię, etnografię, mitologię, a także zapoznają się z rozmaitością ustnych przekazów. Jako że celem jest zaznajomienie młodych ludzi z gruzińską kulturą w całej jej różnorodności, uczą się również pieśni religijnych, które potem wykonują w kościołach podczas nabożeństw. Członkowie studia często organizują folklorystyczne wyjazdy badawcze w różne regiony Gruzji. Dzięki temu mają okazję poznawać korzenie autentycznego folkloru w styczności z mieszkańcami wsi, śpiewakami, tancerzami i gawędziarzami.

Na festiwalowej scenie AMER-IMERI zaprezentuje suitę tańców, zabaw tanecznych i pieśni pochodzących z całego obszaru Gruzji. Towarzysząca zespołowi kapela będzie grała na następujących instrumentach: chiboni (dudy), chonguri (lutnia czterostrunowa), buzika (niewielki akordeon), doli (bęben ręczny).

Kierownikami zespołu oraz kierownikami muzycznymi są Magda Kevlishvili, Jokia Gugava i Erekle Tsintsadze, który pełni również funkcję choreografa.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?