ZESPÓŁ KRAJOWEJ EKSPERYMENTALNEJ SZKOŁY TWÓRCZOŚCI NARODOWEJ — Rosja

Russian Federation

Kraj Krasnodarski, z którego pochodzi zespół, jest jednym z najpiękniejszych na całym obszarze Rosji. W skład jego wchodzi Równina Kubańsko-Azowska, północno-zachodnia część Kaukazu oraz pas wybrzeża Morza Czarnego. Sam Krasnodar, założony w XVIII w. przez Kozaków Czarnomorskich, z biegiem lat przekształcił się z małej osady kozackiej w centrum przemysłowe, naukowe i kulturalne regionu.

Zespół dziecięcy, biorący udział w festiwalu nowosądeckim, powstał w 1991 r. W swoich programach łączy on wpływy kultury kozackiej, narodów zamieszkujących południowe tereny Rosji oraz górskich plemion Kaukazu. W skład zespołu wchodzą grupy: taneczna, wokalna i instrumentalna, prezentujące stare tańce, pieśni i melodie, wykonywane na tradycyjnych ludowych instrumentach muzycznych. Pomimo stosunkowo krótkiego czasu swojej działalności zespół cieszy się dużą popularnością. Występował już wielokrotnie w miastach i osadach kozackich Kraju Krasnodarskiego, uczestniczył w wielu konkursach, zdobywając wyróżnienia.
W 1993 r. zwyciężył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Bożonarodzeniowe Ferie w Moskwie. Kilkakrotnie występował również w moskiewskim programie telewizji centralnej.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?