SCUOLA MEDIA STATALE GIUSEPPE TOMASI DI LAMPEDUSA — Włochy (Sycylia)

Italy

Zespół powstał w 1986 r. W jego skład wchodzi grupa uczniów, którzy w ramach swoich zajęć pozalekcyjnych rozpoczęli pracę w zakresie poszukiwań źródeł kultury ludowej Sycylii. Celem ich jest poznanie dawnych pieśni, tańców, zwyczajów i obrzędów, a jednocześnie ochrona i popularyzacja najcenniejszych przejawów tradycji kulturowych. W tym zakresie działalności uczniowie współpracują z Centrum Badań Folklorystycznych z Ficarry, istniejącym od 1968 r. Efekty swojej pracy członkowie zespołu wykorzystują w opracowywaniu programów scenicznych. W jego prezentacjach dużą rolę odgrywają także instrumenty muzyczne i rekwizyty, częściowo rekonstruowane z oryginalnych materiałów i przy wykorzystaniu dawnej techniki. Zespół wielokrotnie brał udział w festiwalach folklorystycznych w swoim kraju. Siedmiokrotnie był zdobywcą pierwszej nagrody w zakresie folkloru.
Na festiwalu w Nowym Sączu zespół zaprezentuje „Święto", w czasie którego wprowadzi nas w tę szczególną, pełną radości atmosferę, jaka panuje podczas święta ludowego.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?