MAŁE PIWNICOKI

Polska

Zespół MAŁE PIWNICOKI powstał w 2008 roku. Tańczące w zespole dzieci prezentują folklor górali nadpopradzkich, zwanych również góralami czarnymi (od przewagi ciemnego koloru sukna w tradycyjnym ubiorze męskim) lub rytersko-piwniczańskimi. Są najdalej na wschód wysuniętą grupą polskich górali karpackich. Podczas zajęć dzieci nie tylko ćwiczą, ale również bawią się i uczą gwary. Dzięki wytrwałej pracy MAŁE PIWNICOKI zadebiutowały już po półrocznej działalności występem z okazji Dnia Matki. Zespół dwukrotnie brał udział w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju. W 2010 roku, z programem „Na łące”, MAŁE PIWNICOKI były najmłodszym z 12 zespołów prezentujących się na Festiwalu. Corocznie dzieci występują w czasie „Dni Piwnicznej” oraz biorą udział w innych wydarzeniach w gminie.


Na Festiwalu MAŁE PIWNICOKI zaprezentują program zatytułowany „Gazdy posły het”. Jego scenerią jest izba w dawnej chacie. W dzień targowy, po wyjściu rodziców na jarmark, chłopcy zaczynają dokazywać i budzą młodsze rodzeństwo. Do chaty zaglądają dzieci z sąsiedztwa. Zaczynają się zabawy, śpiew i tańce.


Kierownikiem zespołu jest Piotr Maślanka, kierownikiem muzycznym – Tymoteusz Florian, a choreografem – Wanda Łomnicka-Dulak.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?