MAŁA HELENKA

Polska

Zespół MAŁA HELENKA został założony w 2003 roku z inicjatywy ks. prałata Jana Pancerza oraz Marka Kiełbasy. Działa przy Zespole Szkół w Chełmcu, a jego członkowie uczą się rodzimej kultury w trzech grupach wiekowych: 4-6 lat, 7-10 lat i 11-15 lat. Podczas koncertów ci mali artyści promują i kultywują tradycję słowa, muzyki, tańca i zabaw dziecięcych regionu Lachów sądeckich. Zespół bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym swojej parafii i gminy, występując podczas dorocznych świąt i imprez okolicznościowych. Nadrzędnym celem działalności grupy jest właściwa organizacja czasu wolnego, umiejętność zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej o swoim regionie, odwzorowanie i czerpanie pozytywnych elementów z ludowej tradycji i obyczajów dziadków i rodziców, kultywowanie, pielęgnacja i szerzenie wśród rówieśników regionalnej historii „małej ojczyzny” – Sądecczyzny. Mimo krótkiego okresu działalności, zespół zdobył już wiele nagród i wyróżnień na przeglądach krajowych i zagranicznych.


Kierownictwo muzyczne zapewniają Andrzej Dominik i Rafał Czub, choreografem jest Maria Magdalena Waśko, a kierownikiem zespołu Marek Kiełbasa.
MAŁA HELENKA zaprezentuje program zatytułowany „Na polanie”, w którym zobaczymy szereg zabaw, zgadywanek, wyliczanek i tańców dziecięcych. Przygrywała im będzie kapela w składzie: heligonka, skrzypce, klarnet, trąbka, kontrabas.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?