HULAJNIKI

Polska

Zespół Regionalny HULAJNIKI powstał w 1999 roku, przy Szkole Podstawowej w Milówce, położonej w Beskidzie Żywieckim. Założycielami zespołu jest małżeństwo Wanda i Kazimierz Potasiakowie. Są oni również autorami układów choreograficznych i doboru muzyki. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z gwary górali żywieckich, gdzie hulajnik to młody pasterz lubiący się bawić. Początkowo członkami zespołu były dzieci z tutejszej szkoły podstawowej, lecz z biegiem lat dołączyły do niego dzieci z okolicznych miejscowości. W swoim repertuarze zespół posiada tańce góralskie, pieśni i zabawy, a także kolędy i pastorałki. Charakter tańców oraz muzyki jest pełen werwy i temperamentu, tak bardzo typowych dla ludzi żyjących w górach. Stroje, w których tańczą dzieci i młodzież są autentycznymi strojami górali żywieckich. Do tej pory zespół koncertował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, gdzie zdobył liczne nagrody. HULAJNIKI posiadają swoją własną kapelę, w której muzykantami są wychowankowie zespołu. Grają na takich instrumentach jak skrzypce, kontrabas, heligonka.


Hulajniki zaprezentują program zatytułowany „Na pasionku”, którego tematem są zabawy, gry i tańce chłopców i dziewcząt umilających sobie czas wypasu na polanie.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?