Studio Tańca JULIA oraz Instytut Dziecięcej Ludowej Sztuki i Kultury UNIQUE - Tajwan

Taiwan

Zespół reprezentujący tajwański folklor na tegorocznej edycji Festiwalu składa się z dwóch grup: Studia Tańca JULIA oraz Instytutu Dziecięcej Ludowej Sztuki i Kultury UNIQUE. Obie grupy pochodzą z Taipei, stolicy Tajwanu.

 

Studio Tańca JULIA zostało założone w 1994 roku. Od samego początku Chang Hui Yu jest zarówno kierownikiem jak i dyrektorem artystycznym. Corocznie JULIA daje co najmniej dziesięć koncertów oraz uczestniczy w Ogólnokrajowym Konkursie Tanecznym. W latach 1994-2008 Studio zdobyło szereg pierwszych nagród w kategorii tańca ludowego, klasycznego, dziecięcego tańca i piosenki oraz tańca nowoczesnego.

 

Instytut UNIQUE założony został w 2010 roku i chociaż zgodnie z pierwotnym założeniem miał być jedynie zespołem muzycznym, złożonym z zawodowych muzyków, w niedługim czasie rozpoczął współpracę z grupami tanecznymi, stając się tym samym organizacją kulturalną, dbającą o zachowanie i promocję ludowej kultury Tajwanu. Dzieci uczestniczące w zajęciach Instytutu reprezentują szeroki przedział wiekowy – od przedszkola do liceum. Na repertuar składają się tradycyjne piosenki i tańce ludowe, wykonywane przy akompaniamencie następujących instrumentów: er-hu i gu-zheng (instrumenty strunowe), bang-di (rodzaj fletu), rwan i pi-pa (instrumenty przypominające gitarę), yang-chin (chordofon zbliżony do cymbałów), jak również wielu rodzajów bębnów.


Kierownikiem zespołu JULIA jest Hui-Yu Chang, a zespołu UNIQUE: Fan-Chen I

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?